Спорт

Најдоброто од Пандев и Џеноа сезонава
play_arrow

Најдоброто од Пандев и Џеноа сезонава

Компилација на најдобрите голови постигнати од играчи на Џеноа сезонава.
Read more
Скудета кои биле решени во последното коло
play_arrow

Скудета кои биле решени во последното коло

Сезонава во Италија допрва треба да се решава за Скудетото, а паузата е добар изговор да се потсетиме на некои луди завршници, за некои среќни, за некои тажни.
Read more
Александер-Арнолд и Рашфорд порачуваат: Бидете активни и дома
play_arrow

Александер-Арнолд и Рашфорд порачуваат: Бидете активни и дома

Трент Александер-Арнолд од Ливерпул и Маркус Рашфорд од Манчестер Јунајтед учествуваа во заедничката кампања на Светската здравствена организација и ФИФА со порака за луѓето кои ги почитуваат мерките и седат дома да не забораваат дека и во
Read more
Фудбалери од Премиер лигата кои навивачите не ги сакаат
play_arrow

Фудбалери од Премиер лигата кои навивачите не ги сакаат

Дечките од Football Daily составија тим од играчи во Премиер лигата кои не само што не се омилени кај навивачите на клубовите во кои играат, туку и би сакале што поскоро да ги нема во нивните редови.
Read more
Англичанец ја раскажува историјата на Осогово
play_arrow

Англичанец ја раскажува историјата на Осогово

Откако група ентузијасти од Англија формираа фудбалски клуб Осогово и на Островот, еден од нив реши преку YouTube да ѝ ја раскаже на цела Англија историјата на оригиналниот кочански клуб.
Read more
Времеплов: Светско 2006 - сите голови
play_arrow

Времеплов: Светско 2006 - сите голови

Едно од првенствата со најголем број на убави голови беше она во Германија во 2006 година. Дваесет-минутно видео со сите 147 голови, од првиот до последниот.
Read more
Времеплов: Последните 6 минути од незаборавниот дуел на МЗТ со Реал Мадрид
play_arrow

Времеплов: Последните 6 минути од незаборавниот дуел на МЗТ со Реал Мадрид

Шест минутна снимка, а всушност само една минута активна игра: МЗТ го фрли на колена шпанскиот великан со Дејан Бодирога во составот.
Read more
Како Пирло и Баџо пред 19 години го решија Јуве
play_arrow

Како Пирло и Баџо пред 19 години го решија Јуве

Први април 2001 година. Стадион „Деле Алпи“ во Торино. Во тек е 86-тата минута, а Јувентус има минимално водство од 1:0 против Бреша.
Read more
Десетте најконтроверзни сезони во историјата на фудбалот
play_arrow

Десетте најконтроверзни сезони во историјата на фудбалот

Фудбалот е на пауза ширум светот, па време е за анализи на досега одиграното.
Read more
Седум случаи кога фудбалот бил стопиран
play_arrow

Седум случаи кога фудбалот бил стопиран

Во време на пандемија со Covid-19 кога речиси сите фудбалски натпреварувања се стопирани, тимот на Daily Football потсетува на седум случаи низ историјата кога фудбалот запрел од најразлични причини.  
Read more
Хитлер навива за Ливерпул и дознава за прекинот на сезоната
play_arrow

Хитлер навива за Ливерпул и дознава за прекинот на сезоната

Коронавирусот предизвика прекина во Премиер лигата токму во сезоната кога Ливерпул е на прагот конечно после 30 години да ја освои титулата. Адолф Хитлер навива токму за „Црвените“ и одлуката за прекин не му се допаѓа.
Read more
ЕХФ денеска го репризира финалето Шпанија - Хрватска
play_arrow

ЕХФ денеска го репризира финалето Шпанија - Хрватска

Денеска од 18 часот во живо на YouTube каналот на ЕХФ ќе се емитува финалето од последното Европско првенство помеѓу Шпанија и Хрватска.
Read more
реклама

Чулев: Порастот на заболени е директна последица на фактот дека власта тераше дневен ПР

Read more

Минеаполис: Уапсен полицаецот виновен за смртта на Џорџ Флојд

Read more

Заев: Бројките на новозаболени се директна последица од неработењето на Чулев

Read more

Жива музика, играње на маса, гушкање, што сè затекнаа пазарните инспектори синоќа?

Read more