Видеоиграта „F1 2021“ наскоро пристигнува на PlayStation, Xbox и PC

Видеоиграта „F1 2021“ пристигнува на PlayStation, Xbox и PC во јули.

ЕА соопшти дека видеоиграта F1 2021 ќе биде достапна за PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X и S од 16 јули оваа година.

На располагање ќе бидат бесплатни 3 нови стази.

Погледнете ја галеријата.

реклама

Гејминг

Apple работи на сопствена конзола за видеоигри

Read more

PlayStation 5 – проблеми со залихите ќе има и во 2022 година

Read more

Пад на серверите на PlayStation на светско ниво

Read more

Топ 8 нови игри за мај 2021

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како да испеглате кошула за само 90 секунди?

Read more
play_arrow

Поглед во луксузниот Aston Martin DB11 кој чини 800.000 илјади долари

Read more
play_arrow

Вежбање со танц со Памела

Read more
play_arrow

Десет најдобри песни од Фиби во „Friends“

Read more
play_arrow

Најголемите рекордери во историјата на Лигата на шампиони

Read more
play_arrow

Седум интересни факти за машкото тело

Read more
play_arrow

Што ако вселената би била полна со воздух?

Read more
play_arrow

Како ќе ви се смени телото ако возите велосипед 30 минути секој ден?

Read more
play_arrow

Топ 10 најлоши копии на хорор филмови

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за „Venom 2“ со Вуди Харелсон и Том Харди

Read more
play_arrow

Девет работи што не сте ги знаеле за диетата и слабеењето

Read more
play_arrow

Натпревар во танцување со кучиња

Read more