Видеоиграта „Rainbow Six Extraction“ пристигнува на 20 јануари

Компанијата Ubisoft во јули најави дека го одложува пристигнувањето на видеоиграта „Tom Clancy’s Rainbow Six Extraction“, а сега е познат и точниот датум кога ќе излезе на пазарот.

Видеоиграта „Tom Clancy’s Rainbow Six Extraction“ требаше да биде достапна за гејмерите од 16 септември, но е одложена за јануари. Компанијата Ubisoft сега официјално потврди дека играта ќе се појави на 20 јануари.

Цената на основната верзија на играта е 40, а deluxe изданијата 50 долари.

Ќе биде достапна на Xbox One, Xbox X и S, PlayStation 4, PlayStation 5, PC, Ubisoft+.

реклама

Гејминг

Новиот гејмерски смартфон на Lenovo ќе има дури 22 GB RAM

Read more

Xbox One официјално згасна

Read more

Samsung го претстави најбрзиот 4К гејмерски монитор

Read more

Топ 10 видеоигри во јануари 2022

Read more

Нови видеа

play_arrow
Зошто треба да поставите системи, а не цели?

Зошто треба да поставите системи, а не цели?

Read more
play_arrow

Фокусирајте се на нозете: 12 минути ефикасни вежби за слабеење

Read more
play_arrow

Пази да не паднеш додека работиш, фејл компилација

Read more
play_arrow

23 минути зимска јога за опуштање и слабеење

Read more
play_arrow

Заедно позгодни: Вежбајте во пар

Read more
play_arrow

Тест за издржливост: Осум минути вежби за стомачни мускули

Read more
play_arrow

Официјален трејлер за комичната крими серија „Murderville“

Read more
play_arrow

10 минути вежби за поцврсти грбни и вратни мускули

Read more
play_arrow

Има едно место на Земјата каде не може да се формираат урагани

Read more
play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Како да го скратите времето за чистење?

Read more
play_arrow

Зошто сонуваме?

Read more