Видеоиграта Valorant пристигнува и на мобилните телефони

Компанијата Riot објави дека видеоиграта Valorant ќе пристигне и на мобилните телефони.

Сè уште не се откриени детали за мобилната верзија на играта Valorant, така што не е познато дали ќе се разликува од „главната“ видеоигра. Од Riot соопштија дека ќе се нарекува Valorant Mobile.

Плановите за Valorant не се изненадување бидејќи Riot и минатата година ја лансираа мобилната верзија за играта League of Legends под назив Wild Rift.

Remote video URL
реклама

Што ќе се случи ако цел месец се туширате со ладна вода?

Read more

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Кои македонски олимпијци досега имаат освоено медали?

Read more

Георгиевски е во финале, Македонија има олимписки медал

Read more

Гејминг

Топ 10 нови видеоигри во август 2021

Read more

Италијанското МНР преку игрица ќе го промовира туризмот

Read more

Лиценциран автомобил на Ferrari пристигна во играта Fortnite

Read more

PES го менува името во eFootball и станува бесплатна

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Топ 10 нови видеоигри во август 2021

Читај повеќе

Што ново ќе донесат Samsung Galaxy Z Flip 3 и Z Fold 3?

Читај повеќе

Рускиот модул на МВС изгоре во атмосферата, ќе го замени „Наука“

Читај повеќе
  • play_arrow

Италијанското МНР преку игрица ќе го промовира туризмот

Читај повеќе

Антителата по втората доза на Sinovac ослабуваат по шест месеци

Читај повеќе

Нова иницијатива за барање докази за вонземска технологија

Читај повеќе
  • filter

Ова се новите Nokia XR20 и Nokia 6310

Читај повеќе

Безос нуди две милијарди долари на НАСА, не се откажува од Месечината

Читај повеќе
  • play_arrow

Автономен дрон победи човечки пилоти во трка

Читај повеќе