Останати спортови
УФЦ 246

Видете го секој детаљ: Мајсторијата на Мекгрегор во забавена снимка

22. јануари 2020 - 9:21 | А.С.

Конор Мекгрегор за 40 секунди го совлада Доналд Сероне на УФЦ настанот 246 во Лас Вегас.

Ирскиот ММА борач постави и рекор со борбата против „Каубоецот“ – стана прв борач кој со нокаут го совладал противникот во три категории: лесна, перолесна и велтер.

Камбекот на „Ноториус“ ќе остане запаметен и по неговите фамозни удари со рамо кои се длабоко анализирани од спортските стручњаци.

Во очекување на официјална вест од УФЦ за тоа кој ќе биде следен противник на Ирецот, погледнете ги мајсторските потези на Мекгрегор во забавена снимка, до секој детаљ:

Коментирај