Вил Смит го глуми таткото на сестрите Вилијамс во инспиративен филм за тенисерките

Објавен е трејлерот за филмот „King Richard“ во кој го гледаме Вил Смит во улогата на таткото на легендарните тенисерки Венус и Серена Вилијамс.

Трејлерот почнува со увид во семејниот живот во Комптон, Калифорнија, каде Ричард Вилијамс расправа за неговите визии за Венус, Серена и нивните браќа и сестри.

„Во оваа куќа имаме идни доктори, адвокати и неколку тениски ѕвезди“, вели тој.

Серена, Венус и нивната сестра Иша Прајс се меѓу извршните продуценти на филмот. Режисер е Реиналдо Маркус Грон, а сценариото е на Зак Бејлин.

Зборувајќи за одлучноста на нивниот татко од нив да направи тениски легенди, Серена има изјавено:

„Тој беше најважната личност во мојата кариера. Сè започна како идеја. Тоа беше негова идеја којашто го промени спортот, ја промени историјата“, смета Серена.

Премиерата е закажана за 19 ноември, а филмот на HBO Max ќе биде достапен еден месец подоцна.

„Овој свет никогаш не го почитуваше Ричард Вилијамс, но ќе ве почитува вас“, вели Ричард во трејлерот.

Remote video URL
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Басистката на „Манескин“ настапи топлес на концерт во Париз

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Филм & ТВ

Филмот „М“ на Вардан Тозија ќе учествува на фестивалот во Котбус

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

„Dune“ заработи 76 милиони долари на светскиот бокс-офис

Read more

Објавен првиот трејлер за серијата „Vikings: Valhalla“

Read more
 

Сцена

Филмот „М“ на Вардан Тозија ќе учествува на фестивалот во Котбус

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

„Dune“ заработи 76 милиони долари на светскиот бокс-офис

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен првиот трејлер за серијата „Vikings: Valhalla“

Читај повеќе

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв поглед во втората сезона на „Bridgerton“

Читај повеќе

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Читај повеќе
  • play_arrow

Како звучи Кристен Стјуарт како принцезата Дијана: Двеминутен трејлер

Читај повеќе
  • play_arrow

Family Guy ја објаснува вакцинацијата на начин што секој може да го разбере

Читај повеќе