Вил Смит и Мартин Лоренс повторно заедно во „Bad Boys for Life“

Sony Pictures објави нов трејлер за филмот „Bad Boys For Life“, трет „Bad Boys“ филм чија премиера е закажана за почетокот на 2020 година.

Трејлерот ги има сите елементи карактеристични за „Bad Boys“, комични ситуации, скапи автомобили и костими.

Во описот за филмот стои дека лошите момци Мајк Лаури (Вил Смит) и Маркус Барнет (Мартин Лоренс) се повторно заедно за уште една последна авантура во „Bad Boys for Life“.

Првите два дела беа во режија на Мајкл Беј, но на третиот филм работат Адил Ел Арби и Билал Фалах, по сценарио на Крис Бемнер, Џо Карнахан, Давид Гугенхајм и Ентони Тамбакис.

Покрај Смит и Лоренс, во останатите улоги се појавуваат Ванеса Хаџенс, Александар Лудвиг, Чарлс Мелтон, Пола Нуњес и други.

Премиерата е закажана за 17 јануари 2020 година.

реклама

Мурињо ни се фати за 5 сантиметри: Нѐ накодоши дека головите ни се ниски

Read more

Емоционално интелигентните луѓе никогаш нема да ги кажат овие реченици

Read more

Во Србија се урна воен авион, пилотот загина

Read more

Трудница го спаси сопругот од напад на ајкула

Read more

Филм & ТВ

Marvel ги одложи премиерите за следната година

Read more

Сè што е погрешно со „Anabelle Comes Home“

Read more

Ќе се снима продолжение на славниот „The Passion of the Christ“

Read more

„Синеплекс“ повторно ги отвора киносалите

Read more

Сцена

  • play_arrow
  • filter

Џеј Ло и Малума со секси спот за песните „ Pa Ti + Lonely“

Читај повеќе

Marvel ги одложи премиерите за следната година

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Anabelle Comes Home“

Читај повеќе

Ќе се снима продолжение на славниот „The Passion of the Christ“

Читај повеќе

„Синеплекс“ повторно ги отвора киносалите

Читај повеќе
  • play_arrow

Втор трејлер за анимираната авантура „Over The Moon“

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix го објави официјалниот трејлер за хорор-серијата „The Haunting of Bly Manor“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 ликови на вонземјани на сите времиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Ако ја сакавте „Vikings“, ќе ја обожавате историската сага „The Barbarians“

Читај повеќе