Вирален хит: Борба меѓу два алигатора во Јужна Каролина

Снимка од борба меѓу два алигатора на голф терен во Јужна Каролина стана вирална на социјалните мрежи.

Конфликтот меѓу алигаторите е снимен на голф терен во склоп на Голф клуб што се наоѓа во Хилтон Хед Лејкс. На снимката се гледа како алигаторите се гризат едни со други додека луѓето ја набљудуваат нивната борба. Според очевидците, борбата траела два часа.

реклама

Останато

Македонски експерт на денот

Read more

Бразилски ветеринари се грижат за повредените животни од пожарите

Read more

Почна фестивалот на огномети близу Москва

Read more

На брегот на Тасманија се насукаа 270 китови, најмалку 25 загинаа

Read more

Нови видеа

play_arrow

Сè што е погрешно со „Candyman“

Read more
play_arrow

Азербејџан фрлал турски и израелски гранати врз Ерменците

Read more
play_arrow

Снимен моментот кога црна дупка уништува ѕвезда

Read more
play_arrow

Видеоигри што беа премногу амбициозни за да бидат објавени, втор дел

Read more
play_arrow

Гответе заедно: Идеи за брз празничен ручек

Read more
play_arrow

7 грандиозни стадиони кои со нетрпение ги очекуваме

Read more
play_arrow

Најлуксузната маска во светот нема да ве заштити од коронавирусот

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Кој вели дека не може да вежбате од дома?

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Ad Astra“

Read more
play_arrow

Кој најмногу се „зезна“ во летниот трансфер прозорец?

Read more
play_arrow

Трејлер за вториот дел од „Unsolved Mysteries“

Read more