Virgin Galactic ја претстави внатрешноста на Gateway to Space

Вселенската компанија Virgin Galactic ја претстави внатрешноста на вселенското пристаниште Gateway to Space , од која вселенските туристи наскоро ќе започнат со летовите на SpaceShipTwo.

Компанијата на Ричард Бренсон и Барт Рутан со ова порачуваат дека се подготвени за првите туристички „операции“ кои треба да започнат кон крајот на оваа година. На листата за чекање има 600 патници кои купија карта за вселенски лет. За неа одвоија 25.000 долари.

За тие пари ќе добијат престој во луксузното вселенско пристаниште, тридневен астронаутски тренинг и лет до висина малку помала од 100 километри, каде неколку минути ќе уживаат во бестежинска состојба.

реклама

Наука и технологија

Руско-сириска поморска парада

Read more

Неверојатни снимки од Марс во 4K резолуција

Read more

Поларните мечки би можеле да изумрат до крајот на 21 век

Read more

Ова е жената која ја води првата арапска вселенска мисија на Марс

Read more

Нови видеа

play_arrow

Најдобри вежби за стомачни мускули, научно докажано

Read more
play_arrow

Идеја за ручек: Тестенини со лосос по рецепт на Џејми Оливер

Read more
play_arrow

Направете сами: Здрави летни коктели за разладување

Read more
play_arrow

10 вежби за слабеење кои секој може да ги прави дома

Read more
play_arrow

Десет клубови кои имаа многу среќа сезонава

Read more
play_arrow

Десерт на денот: Суфле палачинки

Read more
play_arrow

Моментот кога јагуар ѝ се приближува на фотографка во мракот

Read more
play_arrow

Здрав предизвик: Како да ја убиете зависноста од шеќер?

Read more
play_arrow

Петгодишно момче пливаше со најголемата ајкула во светот

Read more
play_arrow

Топ 10 локации во Шпанија кои мора да се посетат

Read more
play_arrow

Автомобил од буквално 1 коњска сила

Read more
play_arrow

Девојче спасено откако 24 часа минало под урнатините во Бејрут

Read more