Virgin Galactic ја претстави внатрешноста на Gateway to Space

Вселенската компанија Virgin Galactic ја претстави внатрешноста на вселенското пристаниште Gateway to Space , од која вселенските туристи наскоро ќе започнат со летовите на SpaceShipTwo.

Компанијата на Ричард Бренсон и Барт Рутан со ова порачуваат дека се подготвени за првите туристички „операции“ кои треба да започнат кон крајот на оваа година. На листата за чекање има 600 патници кои купија карта за вселенски лет. За неа одвоија 25.000 долари.

За тие пари ќе добијат престој во луксузното вселенско пристаниште, тридневен астронаутски тренинг и лет до висина малку помала од 100 километри, каде неколку минути ќе уживаат во бестежинска состојба.

реклама

Наука и технологија

Руско-сириска поморска парада

Read more

Неверојатни снимки од Марс во 4K резолуција

Read more

Поларните мечки би можеле да изумрат до крајот на 21 век

Read more

Ова е жената која ја води првата арапска вселенска мисија на Марс

Read more

Нови видеа

play_arrow

Индиска кујна: Научете неколку рецепти

Read more
play_arrow

Шест трикови како да научите да читате говор на тело

Read more
play_arrow

Анти-корона меур - бизарен дизајн на заштитен шлем

Read more
play_arrow

Предлог за 10-минутно утринско вежбање

Read more
play_arrow

Четири рецепти за мезиња со јајца

Read more
play_arrow

Едноставни вежби за нозе за почетници

Read more
play_arrow

Три рецепти за пилешко со пармезан

Read more
play_arrow

Со инвалидска количка направил застој во тунел

Read more
play_arrow

10 изненадувања во оваа сезона на Премиер лигата

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „E.T. the Extra-Terrestrial“

Read more
play_arrow

Шест совети како да станете неодоливо шармантни

Read more
play_arrow

Зошто мојата мачка спие крај моите стапала?

Read more