Virgin Galactic ја претстави внатрешноста на Gateway to Space

Вселенската компанија Virgin Galactic ја претстави внатрешноста на вселенското пристаниште Gateway to Space , од која вселенските туристи наскоро ќе започнат со летовите на SpaceShipTwo.

Компанијата на Ричард Бренсон и Барт Рутан со ова порачуваат дека се подготвени за првите туристички „операции“ кои треба да започнат кон крајот на оваа година. На листата за чекање има 600 патници кои купија карта за вселенски лет. За неа одвоија 25.000 долари.

За тие пари ќе добијат престој во луксузното вселенско пристаниште, тридневен астронаутски тренинг и лет до висина малку помала од 100 километри, каде неколку минути ќе уживаат во бестежинска состојба.

реклама

Наука и технологија

Научната фантастика како инспирација за денешните роботи

Read more

Анимација од идната историска мисија на НАСА и SpaceX

Read more

Како да ја користите апликацијата Zynn?

Read more

Како да направите Facebook страница за вашиот бизнис?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Идеја за појадок: Вкусен тост со авокадо

Read more
play_arrow

Утрински стомачни на празен стомак

Read more
play_arrow

10 најскапи откази на фудбалски менаџери

Read more
play_arrow

Гејмерски рекорди кои најверојатно никогаш нема да бидат срушени

Read more
play_arrow

Каролина Куркова ги споделува домашните рецепти за убавина

Read more
play_arrow

Колку протеини треба да внесувате дневно?

Read more
play_arrow

Научната фантастика како инспирација за денешните роботи

Read more
play_arrow

Влијанието на Шекспир врз англискиот јазик

Read more
play_arrow

Најдоброто од Наполи сезонава

Read more
play_arrow

Тимот на „отпишаните“: 11 фудбалери кои се потценети во нивните татковини

Read more
play_arrow

Здрава опција: Како да направите пилешки прсти во рерна?

Read more
play_arrow

Креативни идеи за брз и вкусен појадок

Read more