Virgin Hyperloop има неверојатна визија за иднината на транспортот

Ричард Бренсон ќе вложи 500 милиони долари во развој на футуристичкиот проект Virgin Hyperloop. Сега имаме можност да видиме каква е неговата визија за иднината на транспортот.

Во најновото видео наречено Virgin Hyperloop Passenger Experience може да видиме како ќе изгледа искуството од патувањето на патниците, да ги видиме транспортните капсули и огромната инфраструктура.

Целата постапка делува како патување со авион, со разлика што го нема тој поглед бидејќи капсулите се движат во тунели и тоа со огромна брзина.

Virgin соопшти дека овој футуристички проект нема да се комерцијализира до 2030 година.

реклама

Архитектура

Поглед во најлуксузниот сафари камп во светот

Read more

Креативни идеи за пролетно уредување на мала тераса

Read more

Чудо од архитектура, а со децении нема ниту еден гостин

Read more

Направете сами: Креативни и модерни полици за книги

Read more

Нови видеа

play_arrow

Тест за издржливост: Колку долго може да го следите овој ритам?

Read more
play_arrow

Како да ги избелите забите на природен начин?

Read more
play_arrow

Дали ја откривме најдобрата Суперземја досега?

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за новиот филм на Netflix - „The Woman in the Window“

Read more
play_arrow

Пет здрави навики за да ја задржите идеалната тежина

Read more
play_arrow

Интензивни вежби за секси и затегнат задник

Read more
play_arrow

Кога детето за топки е непријателски расположено

Read more
play_arrow

Ако Земјата се судри со Марс, која планета ќе преживее?

Read more
play_arrow

Десетте најдобри вежби за секси задник и нозе

Read more
play_arrow

Седум големи градови без популарен фудбалски клуб

Read more
play_arrow

Треба да зборуваме за непотизмот во фудбалот

Read more
play_arrow

Протести во Данска против масовно корона-тестирање

Read more