Рецепти

Високопротеинска попладневна ужина

17. мај 2017 - 12:10 | Л.Е.

Секое природно решение каде може да се стави путер од кикирики претставува перфектна ужина. Обидете се да намачкате путер од кикирики или бадеми на листови целер и попрскате со малку кршени ореви или суво грозје. Доколку не сакате целер пробајте да издлабите половина јаболко и направете го истото.

2 супени лажици путер од кикирики со половина јаболко или листови целер содржи многу витамини, хранливи влакна и 8,3 грама протеин.

Коментирај