Вистински чувар: Питбул трениран да заштитува деца

Одгледувачница на питбул кучиња во САД тренира кучиња за полицијата, за војската, но и за заштита на деца. Кога на тренираните кучиња ќе им се даде команда во одредена ситуација, тие преминуваат во состојба на чувари и постојано го заштитуваат оној кој има потреба од тоа.

Во ова видео ќе видите пример на питбул кој чува, односно заштитува две мали деца. Тој е научен да ги брани децата единствено во случаи кога некој физички би ги нападнал и кога тоа ќе се случи, реагираат брзо, штитејќи ги со телото.

Кучето не напаѓа веднаш, туку чека да се увери дали целта е навистина опасна или не. Кога ќе се увери дека станува збор за опасност, тргнува во напад.

реклама

Чек дис аут

Погледнете како метеор го осветли небото над Јапонија

Read more

Моментот кога огромен алигатор изеде птица за неколку секунди

Read more

Исчезна мистериозниот монолит од пустината во Јута

Read more

Зошто Американците не смеат да пијат алкохол до 21 година?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Идеја за десерт: Печени јаболка со цимет, ореви и суво грозје

Read more
play_arrow

Зошто е важно да бидете искрени од првиот ден во врската?

Read more
play_arrow

Моментот кога огромен алигатор изеде птица за неколку секунди

Read more
play_arrow

Зошто Американците не смеат да пијат алкохол до 21 година?

Read more
play_arrow

10 најконтроверзни сопственици на фудбалски клубови

Read more
play_arrow

15-минутни секси вежби со Памела

Read more
play_arrow

Брзи и вкусни идеи за појадок со Гордон Ремзи

Read more
play_arrow

Рај за велосипедисти

Read more
play_arrow

Транспорт на отворено море: Дронови кои им пркосат на ветровите и брановите

Read more
play_arrow

Како да се ослободите од подуеност на стомакот?

Read more
play_arrow

Неверојатна борба меѓу тигар и мечка

Read more
play_arrow

Првиот тим на Клоп во Ливерпул: Каде се сега?

Read more