Филм & ТВ

Вистински херој: Харисон Форд ѝ помогнал на жена да се извлече по сообраќајна несреќа

20. ноември 2017 - 14:32 | К.З.

Жената чија кола излетала од автопатот и удрила во ѕид наишла на големо изненадување, кога видела дека филмската ѕвезда Харисон Форд, како вистински херој, дошол да ја спаси.

Според полицискиот оддел на Санта Паула, актерот Харисон Форд се нашол на вистинското место во моментот кога жената изгубила контрола над возилото и се забила во ѕидот покрај автопатот, при што застанал да ѝ помогне да излезе од уништеното возило.

Форд, заедно со уште неколку луѓе кои застанале покрај патот, ѝ помогнал на жената да излезе и да биде однесена во локалната болница, каде била примена со помали повреди.

На Харисон Форд му се познати ваквите незгоди, поради тоа што тој неколкупати имаше несреќа со неговиот приватен авион, а последниот пат успеа да го слета авионот на такси-станицата пред аеродромот наместо на пистата.

Коментирај