Вистинските готвачи не пржат риба во брашно - има поздрава алтернатива

Доколку сте љубители на пржена риба еден трик ќе ви помогне да ја направите уште покрцкава, подеднакво вкусна, но да не впие ни капка масло.

Тоа е состојка со која ќе го замените брашното, а која повеќето ја имаат во кујната – густин. Густинот, или пченкарен скроб, ќе направи заштитна обвивка околу рибата, па таа ќе биде крцкава без да може да впие премногу масло и да биде мрсна.

Потребни состојки:

  • 1 kg риба по избор (погодни се и морски и речни)
  • 200 g густин
  • 3 лажички сол
  • 1 лажичка пиперка
  • 1 лажичка лук во прав
  • други зачини по ваш избор
  • масло за пржење

Подготовка:

Исечете ја рибата на парчиња, посолете ја како и обично и ставете ја во фрижидер. Ова најдобро се прави еден ден претходно, но може да се направи и неколку часа пред пржење.

Ставете го густиноѕ во сад, додадете една кафена лажичка сол, а потоа бибер, лук и други зачини по избор. Сè добро соединете.

Во подлабок сад сипете поголема количина масло за да може рибата да „плива“ во него, па добро загрејте.

Извадете ја рибата од фрижидер, па секое парче убаво извалкајте го во смесата со густин и потопете ја во врелото масло. По потреба превртувајте ја рибата неколку пати, за да се испржи рамномерно од сите страни.

Послужете ја пржена риба со компири или некоја друга салата која одлично оди со овој специјалитет.

Тагови
реклама

Хороскопски знаци на кои постојано им е потребно внимание

Read more

Србин уапсен во Грција, Хрватска го бара за воени злосторства

Read more

Дончиќ ги смени навиките и никогаш не изгледал подобро

Read more

Македонија или Див Запад: „Жолта минута“ на Арбер Адеми од ДУИ

Read more

Рецепти

Банана торта без брашно, шеќер и млеко

Read more

Рецепт на денот: Мисиркино во сос од лимон и лук

Read more

Идеја за десерт: Колач со боровинки и рибизли

Read more

Рецепт на денот: Крцкаво пилешко во јогурт

Read more
 

Магазин

Како да го ублажите чешањето по каснување од комарец?

Читај повеќе

Instagram модел: Хејли Мексвилд

Читај повеќе

Не е само алкохолот: Кои пијалаци го замастуваат црниот дроб?

Читај повеќе

Банана торта без брашно, шеќер и млеко

Читај повеќе

Што се висцерални масти и кога се опасни по здравјето?

Читај повеќе
  • play_arrow

Согорете многу калории за кратко време: Правете ги овие вежби секој ден

Читај повеќе

Често имате еротски соништа, што може тоа да значи?

Читај повеќе

Хороскопски знаци на кои постојано им е потребно внимание

Читај повеќе

Пет симптоми по кои ќе ја препознаете летната депресија

Читај повеќе