Живот

Виталиа со слатки впечатоци од ISM 2019 во Келн, Германија

5. февруари 2019 - 16:47 |

Виталиа и оваа година се претстави со своите уникатни, здрави производи на престижниот ISM Келн – најголемиот саем за кондиторија.

„Посетителите најчесто се заинтересирани за производи кои доаѓаат во помала, практична амбалажа и кои со себе носат додадена вредност како ‘суперхрана’, или пак, храна со одредени функционалности – безглутенска, високо протеинска, без додаден шеќер, веганска, кошер, халал. Севкупните побарувања на динамичниот начин на живот во начелата на здрава храна се дел од широкиот продукт асортиман на Виталиа“, изјавија од Виталиа.

Најголема заинтересираност кај посетителите разбудиле новите Smoothie to go како иновативен и револуционерен производ која соодветно се прилагодува во модерниот здрав животен стил. Новата здрава ужинка - Super Cookies, добропознатите Raw Bars, како и популарните Bites2go за кои веќе има побарувачка од авиокомпаниите во Малта.

Саемот ISM се одржува секоја година каде се консумираат неодоливи производи кои ги поставуваат новите нутритивни и потрошувачки трендови. Сите претставници од доменот на ужинки и кондиторски производи се присутни, отвораат перспективи и можности за освојување на нови пазари.

Виталиа секојдневно не изненадува со нови, здрави производи. Со нетрпение го очекуваме новиот!

*Промотивен текст

Коментирај