Вкусен лава колач со карамела

Не постои некој кој не ужива во вкусот на лава колач. Пробајте го овој рецепт во кој се додава и карамела.

Потребни состојки:

за 4 лица

3 јајца

60 г шеќер

170 г темно чоколадо

110 г путер

5 г ванилин екстракт

30 г брашно

1 г сол

Прелив од карамела

100 г шеќер

30 мл вода

60 г слатка павлака

3 г екстракт од ванила

15 г путер

3 г сол

Начинот на подготовка погледнете го во видеото:

Remote video URL

 

реклама

Hejt SLOVEni, još ste živi? - видеото кое ја запали екс-ју

Read more

Пентагон: Снимките на НЛО од 2019 година се автентични

Read more

Постигнат договор за државјанствата, неизвесна работата на Собранието

Read more

Кој од „Friends“ заработил најмногу?

Read more

Рецепти

Палачинките на Лав Толстој

Read more

Идеја за десерт: Чоколаден колач

Read more

Идеја за ручек: Запечени тортиљи со пилешко и кашкавал

Read more

Ручек за вистински гурмани: Свинско каре со мед

Read more
 

Магазин

Палачинките на Лав Толстој

Читај повеќе
  • play_arrow

Hejt SLOVEni, još ste živi? - видеото кое ја запали екс-ју

Читај повеќе

Четири ситуации кои се совршени за секс

Читај повеќе

Канадски пратеник заборави да ја исклучи камерата и се појави гол пред колегите

Читај повеќе
  • play_arrow

Вежби за грбни мускули и исправување на неправилно држење на телото

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе

Хари и Вилијам нема да стојат еден до друг на погребот на принцот Филип

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да согорувате повеќе калории додека спиете?

Читај повеќе

Како до здрави очи кај лицата со дијабет и во услови на COVID-19?

Читај повеќе