Вкуси ја традицијата: Прв национален саем за храна и пијалаци

Под мотото „Вкуси ја традицијата“ во сабота во Градскиот парк во Скопје ќе се одржи првиот национален саем за храна и пијалаци.

Околу 200 производители и 40 локални здруженија в сабота од 11 до 16 часот во Градскиот парк во македонската метропола ќе им ги претстават на посетителите нивните производи од македонското земјоделство и гастрономија.

Настанот е во организација на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство и Слоу Фуд Македонија.

За сите новости и евентуални промени, сите заинтересирани можат да се информираат на Facebook настанот.

реклама

Лукот не е здрав за секого: Голем ризик за дури 4 групи луѓе

Read more

Večernji list: Македонската Струга е историско место за хрватскиот фудбал

Read more

Кои луѓе не смеат да пијат кафе?

Read more

Што е стрептококна инфекција од групата А, опасна за децата?

Read more

Култура

29 години од смртта на Блаже Конески: Јазикот е нашата единствена целосна татковина

Read more

Кинотека со богата декемвриска понуда на европски класици и домашни филмови

Read more

Милчо Мисоски добитник на наградата „Караманов 2022“

Read more

Прогласени победниците на „Анимакс Скопје Фест“

Read more
 

Вести

Платеничката група Вагнер отвори „центар за пријателство и соработка“ во Србија

Читај повеќе

Талибанците јавно егзекутираа човек за прв пат откако се вратија на власт

Читај повеќе

Уапсен велешанец поради напад на поранешна вонбрачна партнерка

Читај повеќе

Масовни отпуштања во технолошкиот сектор - дали се најава за подлабока криза?

Читај повеќе

Минималната потрошувачка кошничка во ноември 51.714 денари

Читај повеќе

Три опции како Путин ќе одговори на ограничувањето на цената на нафтата

Читај повеќе

Лажни се пријавите за бомби во училиштата и во Народна банка

Читај повеќе

Украина соопшти два услова за завршување на војната

Читај повеќе

Фон дер Лајен: Русија и Кина сакаат да го зајакнат својот статус на Западен Балкан

Читај повеќе