Вкусно и лесно: Пилешко во кари сос

Предлог што да зготвите за денешниот ручек.

Потребни состојки:

Пилешки стек

2 лажици путер

Сол и бибер

За сосот:

2 лажици путер

1 главица кромид

1 и пол лажица брашно

Кари

¼ л пилешки бујон

4 лажици павлака за готвење

Сол и бибер

Начин на подготовка:

Во чинија измешајте растопен путер, сол, бибер и премачкајте го пилешкиот стек. Наредете го месото во тава и печете околу 8 минути додека да добие златно-кафеава боја. Печете уште 8 минути од другата страна. Во меѓувреме подгответе го сосот.

Во помала тава растопете путер, додајте го ситно исечканиот кромид и динстајте го. Додајте брашно и кари. Со постојано мешање додајте бујон и павлака. Мешајте додека да се згусне сосот. Ставете сол и бибер по вкус. Прелијте со сосот преку печеното месо, а како прилог може да послужите варен ориз.

реклама

Зошто зажалив што ја изгледав цела сезона на „Emily in Paris“?

Read more

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

КОРОНА кризата врие во цел регион: Каде е најлошо?

Read more

Измерени повеќе од 15.000 пениси: Кој е златниот просек?

Read more

Рецепти

Идеја за појадок: Домашни кифлички со пица фил

Read more

Најдобриот рецепт за палента со печурки

Read more

Шест брзи рецепти за вкусен појадок

Read more

Предлог за ручек: Бурито со мелено месо и зеленчук

Read more

Магазин

Зошто треба максимално да уживате во мастурбацијата?

Читај повеќе

Катапулт поза: Повеќекратен оргазам за неа, дрска игра за него

Читај повеќе

Директен воз од Европа до Кина – патување од 20 дена

Читај повеќе

Најголемите кавгаџии се раѓаат во овие хороскопски знаци

Читај повеќе

Која е мајката, а која е ќерката?

Читај повеќе

COVID-19 долго ќе остане со нас, но ќе биде под контрола

Читај повеќе

Раздвоените сијамски близначки се вратија дома – Што понатаму?

Читај повеќе

Нова генерација на модни дизајнери и инженери за иднината на модата

Читај повеќе

Најсиромашниот претседател во светот се повлече од политика

Читај повеќе