Вложениот труд носи сатисфакција

Континуиранaта работа на себе и поставувањето цели се суштински компоненти на личниот и на колективниот раст. Во процесот на постојано менување, луѓето што водат сметка за својата физичка и ментална благосостојба, се менуваат кон подобро растејќи секој ден.

Посветувајќи се на амбициозни цели, не само што ги подобруваме нашите индивидуални вештини и способности, туку придонесуваме и за унапредување на заедницата и на општеството како целина. Потребна е храброст да излеземе од комфорните зони, да се соочиме директно со предизвиците и да се стремиме кон остварување на нашите цели и планови. Придобивките од ова „патување“ се навистина трансформативни, нудејќи уникатно чувство на задоволство што доаѓа и од позитивното влијание што можеме да го имаме врз луѓето околу нас. Прифаќањето на овој начин на размислување за раст и напредок, може да доведе до здрав и исполнет живот.

Еден таков настан што води кон севкупно задоволство е настанот „Sparkasse Life Прв до врв“ што годинава се одржува по 12-ти пат. Целиот спортски ден е исполнет со натпревари, дружење и позитивна атмосфера што кулминира со музички настапи на врвот на Водно, а освен со медали, посетителите дома си одат со убави спомени што траат засекогаш.

Шпаркасе Банка, со големо задоволство, продолжува да ги поддржува настаните со кои дели заеднички вредности и порачува да продолжиме да веруваме во себе, зашто задоволството и исполнувањето што нè чекаат на крајот, го чинат животот среќен и квалитетен.

реклама

Промо

Летна академија Vibe On со Шпаркасе Банка!

Read more

Вложениот труд носи сатисфакција

Read more

Напред во дигиталната иднина со Македонски Телеком

Read more

Македонски Телеком e најпосакуван работодавач меѓу телекомуникациските компании во Македонија

Read more
 

Ново

Викенд хорскоп од 24 до 26 мај: Лавот е полн со емпатија, Вагата конечно се опушта

Читај повеќе

Познати спецификациите на смартфоните Honor 200 и Honor 200 Pro

Читај повеќе

Како да се ослободите од мравките во домот?

Читај повеќе

Продолжениот викенд ги наполни граничните премини

Читај повеќе

Трејлерот за новиот филм со Блејк Лајвли е прегледан повеќе од 222 милиони пати

Читај повеќе

Зошто децата стануваат понемирни кога се со родителите?

Читај повеќе

Трите најздрави намирници во светот, научно докажано

Читај повеќе

Reuters: Путин е подготвен да ја запре војната во Украина

Читај повеќе
  • filter

Volkswagen ги објави првите фотографии од новиот Golf GTI Clubsport

Читај повеќе