Вмешан во нов скандал: Вејн Руни повторно ја изневери сопругата?

Поранешниот фудбалер Вејн Руни повторно се најде среде скандал. Заврши  на насловните страници на странските медиуми по бурната забава со неколку 21-годишни девојки. Вели дека целата ситуација е наместена.

Руни се забавувал во ноќен клуб каде била присутна и инфлуенсерката Тајлер Рајан со две пријателки. Според пишувањето на Daily Mail, фудбалерот се бакнувал со една од нив, а сите тројцата завршиле во хотелска соба во Манчестер.

Нивната забава завршила откако Вејн повикал полиција додека девојките почнале да го фотографираат дружењето со него и да објавуваат фотографии на социјалните мрежи. Во една прилика Руни спие додека девојките се фотографираат со него.

Зошто Руни повика полиција?

Бидејќи се посомневал дека девојките сакаат да го уценуваат со фотографиите и дека целата ситуација била наместена.

Полицијата соопшти дека нема да има истрага за наводните тврдења на Руни.

Тој е во врска со Колин скоро две децении, во брак се од 2008 година и имаат четири деца.

Remote video URL
Тагови
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Басистката на „Манескин“ настапи топлес на концерт во Париз

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Фудбал

Објавени платите во Милан, Ибра убедливо на врвот

Read more

Мурињо: Судијата и ВАР уништија фантастично дерби

Read more

Ферги: Враќањето на Роналдо беше како Цезар да влегува во Рим

Read more

Строгите навики на Левандовски: Сите оброци ги почнува со десерт

Read more
 

Спорт

Објавени платите во Милан, Ибра убедливо на врвот

Читај повеќе
  • play_arrow

Мурињо: Судијата и ВАР уништија фантастично дерби

Читај повеќе
  • play_arrow

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Читај повеќе
  • play_arrow

Усик му ги врати појасите на Џошуа по шокантниот пораз

Читај повеќе

Ферги: Враќањето на Роналдо беше како Цезар да влегува во Рим

Читај повеќе

Строгите навики на Левандовски: Сите оброци ги почнува со десерт

Читај повеќе

Фетел: Кога заврна, трката се претвори во лотарија

Читај повеќе

Јубилејна стота победа во Формула 1 за Луис Хамилтон

Читај повеќе

Фернандеш со порака до навивачите на Јунајтед по поразот од Астон Вила

Читај повеќе