Внуката на принцезата Дијана се омажи за 32 години постар милијардер

Б.С.Б.
/ 26.07.2021 / 12:39

Лејди Кити Спенсер, 30-годишната внука на покојната принцеза Дијана вчера во Рим се омажи за јужноафриканскиот милијардер, 62-годишниот Мајкл Луис, пренесе Daily Mail.

Последната недела Кити ја помина во Италија во друштво на најдобрите пријателки за да се подготви за свадбата. Церемонијата се одржа во луксузната вила Aldobrandini.

Кити е во врска со 32-години постариот милијардер веќе 3 години, се свршија кон крајот на 2019 година. Пред врската со Мајкл, Кити беше во врска со уште постар човек кој во 2017 година ја остави поради романса со актерката Елизабет Харли.

Убавата внука на принцезата Дијана, за најсреќниот ден во нејзиниот живот, блесна во шест фустани за свадбата, во креација на Dolce & Gabbana.

реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Басистката на „Манескин“ настапи топлес на концерт во Париз

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Стил

Instagram убавица: Кара Дел Торо

Read more

paco rabanne PHANTOM - моќен машки парфем од нова галаксија

Read more

Модна недела во Милано - што може да научиме од уличниот стил?

Read more

Тажна исповед на Линда Евангелиста: Трајно сум деформирана

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Трикови за заспивање кога ништо не помага

Читај повеќе

Постојат 3 типа на душа: Кој е вашиот?

Читај повеќе
  • filter

Италијанците станаа светски шампиони и во слаткарство

Читај повеќе

Дали кафето го намалува нивото на витамин Д во телото?

Читај повеќе

Смртна казна за јапонската Црна вдовица која ги труеше мажите заљубени во неа

Читај повеќе
  • filter

Шест издржливи собни растенија кои нема лесно да ви овенат

Читај повеќе

Повеќе сакате мачки или кучиња? Еве што кажува тоа за вас

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои важат за најголеми материјалисти

Читај повеќе

Често го јадеме наутро, а не сме свесни дека е најнездравиот појадок

Читај повеќе