Во април ќе се снима специјалната епизода на „Friends“

Снимањето на култната епизода на „Friends“ ќе започне во април, а набргу после тоа ќе биде и прикажана.

Специјалната епизода на „Friends“ најпрвин требаше да биде прикажана на стриминг платформата HBO Max во мај 2020 година, но прикажувањето беше одложено поради пандемијата.

Поминаа 16 години од последната епизода на култната серија, така што фановите со нетрпение ја очекуваат новата епизода.

Remote video URL

Лиса Кудроу која го толкуваше ликот на Фиби претходно откри детали за специјалната епизода.

„Повторно сме заедно пред публиката, а тоа не се случило од 2004 година кога се разделивме“, рече таа. 

Во меѓувреме, погледнете го видеово за да се расположите:

Remote video URL
Тагови
реклама

Баљум Баљум и Тетово велоград

Read more

Кран го донесе огромниот кревет во новата вила на Роналдо

Read more

Челси, Сити и Реал пред исфрлање од ЛШ, одлуката в петок

Read more

Трикови кои треба да ги знае секој кој кампува

Read more

Филм & ТВ

Објавен трејлерот за новата драма на Netflix - „Ferry“

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

„Godzilla vs. Kong“ руши рекорди на светскиот бокс-офис

Read more

Кој од „Friends“ заработил најмногу?

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Објавен трејлерот за новата драма на Netflix - „Ferry“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

„Godzilla vs. Kong“ руши рекорди на светскиот бокс-офис

Читај повеќе

Кој од „Friends“ заработил најмногу?

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв трејлер за „12 Mighty Orphans“

Читај повеќе
  • play_arrow

Обожавателите на „Game of Thrones“ не се одушевени од новиот трејлер

Читај повеќе

Мадс Микелсен ќе се приклучи на екипата на филмот „Indiana Jones 5“

Читај повеќе

Моника Белучи изгледа совршено и како вештерка

Читај повеќе
  • play_arrow

Чао корона од Мик Џегер

Читај повеќе