Во Берово утрово најстудено -11 степени

Утрово најстудено беше во Берово, -11 степени, а максимален еден степен беше измерен во Гевгелија и Дојран.

Како што информира УХМР, до седум часот беше -9 во Скопје Петровец, -8 во Струмица, Битола, Крушево и Маврово, -7 во Крива Паланка, Прилеп, Штип и Демир Капија, -6 во Скопје Зајчев Рид, -5 во Тетово, -4 во Дебар, -3 во Охрид и нула степени во Претор.

Во текот на денот се очекува времето да биде претежно сончево со слаб ветер од променлив правец и максимална температура од 3 до 9 степени.

Во Скопје слично време со температура до 4 степени.

Според УХМР, изминатите 24 часа наврнале и три литри на метар квадратен воден талог во Виница, два во Прилеп и еден во Берово. Во другите места врнежите биле помали од еден литар на единица површина.

реклама

Google блокираше 164 опасни апликации: Веднаш избришете ги од телефонот

Read more

Запознајте го Гонсало Салгадо, телохранителот на Кристијано Роналдо

Read more

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Read more

Погледнете како руска олимписка шампионка го одбележа Водици

Read more

Македонија

Да продолжат разговорите со Бугарија, да се заврши со старт на преговорите за членство, порачуваат ЕУ дипломатите

Read more

Од утре угостителските објекти повторно ќе работат до 21 часот

Read more

Ведро и многу студено, утринските температури под нула

Read more

Нови 400 случаи на COVID-19, 11 починати и 206 оздравени пациенти

Read more
 

Вести

Да продолжат разговорите со Бугарија, да се заврши со старт на преговорите за членство, порачуваат ЕУ дипломатите

Читај повеќе
  • play_arrow

Проштален говор на Трамп: Нашето движење допрва почнува

Читај повеќе
  • play_arrow

Етна еруптира, лава и пепел до 100 метри во височина

Читај повеќе

Од утре угостителските објекти повторно ќе работат до 21 часот

Читај повеќе

Инаугурација на новоизбраниот американски претседател Џозеф Бајден

Читај повеќе

Ведро и многу студено, утринските температури под нула

Читај повеќе

Нови 400 случаи на COVID-19, 11 починати и 206 оздравени пациенти

Читај повеќе
Фото: Кајгана

Пензиите повисоки во просек за 185 денари, ќе се исплаќаат од 26 јануари

Читај повеќе

Најстудено во Битола, најмногу снег на Шапка

Читај повеќе