Во борба против килограмите – кои се најпребаруваните диети во 2019 година?

Google, најпопуларниот пребарувач во светот, традиционално секоја година објавува список на најпребарувани поими. Овојпат, станува збор за најпребарувани диети, здрава храна и здрав начин на живот.

Нивниот список ги опфаќа сите области во врска со борбата против килограмите и правилниот начин на исхрана.

Најпребарувани диети во светот за 2019 година: 

Повремен пост

Диета на д-р. Себи

Kето диета

Диета „1200 калории“

Палео диета

Голо диета

Дуброу диета

Диета без јаглехидрати и шеќери

Ендоморфна диета

Македонците секогаш брзаат некаде, и сакаат да постигнат резултати за кус рок, па исто така и кога станува збор за диети и правилен начин на исхрана.

Oва се најпребаруваните зборови од категоријата слабеење и диети:

 

реклама

Полната Месечина почнува денес: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Read more

Времеплов: Каде е, што прави најубавата собирачка на топчиња?

Read more

Шенон Доерти: Ќе снимам видео за да се збогувам со најблиските

Read more

Пред и потоа: Неверојатни фотографии од луѓе кои оздравеле од COVID-19

Read more

Здравје

Кралица на есента: Зошто треба да јадете тиква?

Read more

Како реагирате на навреди открива дали сте психички јаки

Read more

COVID-19: Дали цела Европа го применува шведскиот модел, ама никој не признава?

Read more

Истражување: Витаминот Д е тајното оружје во борбата против коронавирусот

Read more

Магазин

  • play_arrow

Топ 10 средновековни места за посета во Европа

Читај повеќе

Кралица на есента: Зошто треба да јадете тиква?

Читај повеќе
  • filter

Пред и потоа: Неверојатни фотографии од луѓе кои оздравеле од COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецесијата ништо не им може: Кајли Џенер и Кање Вест со огромен профит

Читај повеќе
  • filter

Aston Martin дизајнира куќа од 7.7 милиони долари

Читај повеќе
  • play_arrow

Гинисов рекорд: За 1 минута скрши 245 ореви со глава

Читај повеќе
  • play_arrow

Американски палачинки по рецептот на Џејми Оливер

Читај повеќе

Кога е најдоброто време за секс: Дваесеттите, триесеттите години или?

Читај повеќе

Како реагирате на навреди открива дали сте психички јаки

Читај повеќе