Во чекор со светот

Го свртевме светот, собравме сè што можевме од светското искуство и го промешавме со знаењето и умешноста на нашите пивски мајстори за да добиеме посебен производ на кој сме особено горди.

Новото СКОПСКО ИПЛ! Ароматично пиво, облагородено со четири видови хмељ, од три различни континенти, со неодолив вкус, силна арома и угодна горчина за луѓе што размислуваат отворено и се нестрпливи да пробаат нови нешта и да добијат повеќе.

Ако го сакаш СКОПСКО, ќе го сакаш СКОПСКО ИПЛ уште повеќе! Зошто? Затоа што има повеќе и нуди повеќе. Повеќе хмељ, повеќе мирис, повеќе вкус...едноставно повеќе.

Повеќе информации на ipl.mk.

*Промотивен текст.

реклама

Се влошува состојбата со COVID-19, можни нови рестриктивни мерки

Read more

Кејот на Вардар имал калдрма...

Read more

Дали сте слушнале за правилото од „шест минути“ во сексот?

Read more

Научниците шокирани: Една болест води кон имунитет на COVID-19

Read more

Живот

Дилета Леота, најзгодната новинарка во светот ќе објави книга

Read more

Гастрономски мапи: По кои јадења е најпозната Македонија?

Read more

Мажите родени во овие хороскопски знаци важат за тврдокорни ергени

Read more

Кои се петте најмалку посетени земји во светот?

Read more

Магазин

Што ќе се случи во вашиот организам ако редовно користите куркума?

Читај повеќе
  • filter

Десерт на денот: Колач со овошје

Читај повеќе

Дилета Леота, најзгодната новинарка во светот ќе објави книга

Читај повеќе

Секс без табуа - работи во кои не треба да верувате, според научниците

Читај повеќе
  • play_arrow

Гинисов рекорд: Сурфање на бран од 22 метри

Читај повеќе
  • play_arrow

Направете сами: Креативни украси за бања

Читај повеќе

Зошто сексот со бившиот сопруг истовремено е добра и лоша идеја?

Читај повеќе

Вистина или мит: Дали цимет и мед помагаат при слабеење?

Читај повеќе

Кафето ве прави побистри, ама само ако го пиете во точна доза

Читај повеќе