Во Челси се лути на Тухел за неговиот прв потег во Баерн

Томас Тухел пред два дена стана нов тренер на Баерн.

Тухел потпиша договор до летото 2025 година и ќе го наследи Јулијан Нагелсман, кој ненадејно доби отказ во четвртокот вечерта.

Тухел на првата прес-конференција веднаш најави дека ќе го собере кадарот со кој работеше во Челси.

„Јасно е дека ќе има групни дискусии, ми треба фидбек од играчите. Ниту мојот тренерски штаб не беше подготвен, па голема благодарност до нивните семејства за нивната флексибилност. Арно Михелс и Золт Лев, кои работеа со мене повеќе од десет години ќе бидат таму“, рече тој во Минхен и напомена дека ќе го донесе Ентони Бери, кој сè уште е во Челси.

Ова ги налути луѓето во Челси, пишуваат англиските медиуми. Бери е подготвен да тргне по Тухел, но Челси не сака да го пушти туку-така. Одборот на „сините“ смета дека Тухел не требало јавно да зборува за идејата бидејќи Бери е дел од стручниот штаб на актуелниот менаџер Греам Потер.

Тагови
реклама

Ограда од надвозник падна во Автокоманда, откорнати се дрвја, поплавени улици, делови од Скопје останаа без струја

Read more

Оградата од мостот во Автокоманда падна врз две возила

Read more

Доларот зајакна, еврото ослабе

Read more

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Фудбал

Копа Америка: Мексико славеше, го видовме и првото големо изненадување

Read more

Навивач на ЕУРО платил 60 евра за да гледа во столб

Read more

Дали ќе чекаме упадите на навивачи на терен да станат опасни?

Read more

Клубот на Даку најави казна по пцовките кон Македонците на ЕУРО

Read more
 

Спорт

Копа Америка: Мексико славеше, го видовме и првото големо изненадување

Читај повеќе

Навивач на ЕУРО платил 60 евра за да гледа во столб

Читај повеќе
  • filter

Дали ќе чекаме упадите на навивачи на терен да станат опасни?

Читај повеќе

Клубот на Даку најави казна по пцовките кон Македонците на ЕУРО

Читај повеќе

Фудбалерите на Данска ги одбија покачувањата за да земаат иста плата со фудбалерките

Читај повеќе

Нема спиење за фудбалските фанови од вечерва: Почнува Копа Америка

Читај повеќе

Три возбудливи натпревари денеска на ЕУРО: Дерби Шпанија-Италија, Србија на поправен

Читај повеќе

Суперѕвездата на Бостон со нов најскап договор во историјата на кошарката

Читај повеќе
  • play_arrow

Даку ги пцуеше Македонците по мечот со Хрватска

Читај повеќе