Во Дортмунд поради вирус забранија прегратки и „да пукне“

За да го прекинат вирусот кој го нападна тимот, управата на Борусија им забрани на играчите да се прегрнуваат и да се поздравуваат со „да пукне“.

Во Борусија има проблем и тоа поголем од лошата форма поради која на последните 8 натпревари остварија само две победи. Во соблекувалната владее вирус кој еден по еден ги напаѓа фудбалерите.

Марио Гетце се разболе и го пропушти дербито со Менхенгладбах, вирусот потоа го кутна Марко Ројс кој отпадна од дуелот со Интер, а следен беше голманот Роман Бирки кој отпадна од гостувањето кај Шалке.

Тренерот Лусјан Фавр во договор со управата им забрани на играчите при прославувањето на головите да се поздравуваат со „да пукне“ како и да се прегрнуваат. Сѐ со цел за да избегне размената на бактерии и да се елиминира вирусот. Забраната важи не само за натпреварите туку и за тренинзите каде играчите исто така често се поздравуваат.

И други играчи веќе имаат симптоми на настинка, а клупските лекари прават напори да ги отстранат за да не дојде до ситуација Фавр да се соочи со уште откажувања.

реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Басистката на „Манескин“ настапи топлес на концерт во Париз

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Фудбал

Објавени платите во Милан, Ибра убедливо на врвот

Read more

Мурињо: Судијата и ВАР уништија фантастично дерби

Read more

Ферги: Враќањето на Роналдо беше како Цезар да влегува во Рим

Read more

Строгите навики на Левандовски: Сите оброци ги почнува со десерт

Read more
 

Спорт

Објавени платите во Милан, Ибра убедливо на врвот

Читај повеќе
  • play_arrow

Мурињо: Судијата и ВАР уништија фантастично дерби

Читај повеќе
  • play_arrow

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Читај повеќе
  • play_arrow

Усик му ги врати појасите на Џошуа по шокантниот пораз

Читај повеќе

Ферги: Враќањето на Роналдо беше како Цезар да влегува во Рим

Читај повеќе

Строгите навики на Левандовски: Сите оброци ги почнува со десерт

Читај повеќе

Фетел: Кога заврна, трката се претвори во лотарија

Читај повеќе

Јубилејна стота победа во Формула 1 за Луис Хамилтон

Читај повеќе

Фернандеш со порака до навивачите на Јунајтед по поразот од Астон Вила

Читај повеќе