Во Германија уапсен третообвинетиот за убиството на Саздо

Скопје, 22 ноември 2019 (МИА) – Германската полиција го приведе Јетон Љужа кој е третообвинет напаѓач на Никола Саздовски – Саздо кој почина од повредите.

Обвинетиот Љужа за кого полицијата распиша потерница вчера е уапсен во Хамбург, соопшти МВР.

На 29 јуни 2018 година на автобуска постројка во Автокоманда Бесир Беља, Скендер Демири и Јетон Љужа му пришле на сега починатиот Саздо, му побарале лична карта, им дал, и откако се увериле дека е тој, го нападнале. Од здобиените повреди, Саздовски на 9 јули 2018 година почина на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување – КАРИЛ во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“.

За убиството на Саздо по 19 години затвор добија двајцата првообвинетите Бесир Беља и Скендер Демири.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Се затвораат плажите во Шпанија

Read more

Русија го одобри лекот Коронавир за лекување од COVID-19

Read more

Филипче: Денеска имаме рекорден број на оздравени од COVID-19

Read more

Хроника

Се преврте комбе со мигранти кај Струмица

Read more

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Најден удавен маж на брегот на Вардар кај поранешен велешки ХИВ

Read more

415 лица казнети за неносење маски, 1 угостителски објект не почитувал мерки

Read more

Вести

На работа не се враќаат родителите чии деца одат во градинка

Читај повеќе
  • play_arrow

Ангелов: Со Апасиев и Петровски дебатираме жестоко, а потоа пиеме кафе

Читај повеќе

Вучиќ: Државата ќе ги заштити мирот и стабилноста од хулиганските напади

Читај повеќе

Хонгконг предупреди за трет бран на епидемијата

Читај повеќе

Се преврте комбе со мигранти кај Струмица

Читај повеќе

Forbes: Богатството на Џеф Безос надмина 180 милијарди долари

Читај повеќе

Трамп: Не ги слушам експертите за коронавирус

Читај повеќе

Во Хонгконг се забранува политичка активност за студенти и ученици

Читај повеќе

Изборите ќе ги следат над 2.000 домашни и странски набљудувачи

Читај повеќе