Во кои хороскопски знаци се раѓаат најголемите мамини синови?

Астрологијата открива кои мажи најверојатно цел живот ќе бидат мамини синови.

Мажот за кој главниот епитет е „мамин син“ може да биде вистински кошмар за многу жени.

Мамините синови се познати по тоа што не донесуваат одлуки без да се консултираат со мајките за мислење и паѓаат под нејзино влијание, бидејќи во текот на животот повеќе се потпирале на неа отколку на таткото, браќата или сестрите.

Иако имаат почит кон жената со која излегуваат или се во брак, факт е дека на повеќето жени не им е забавно да се натпреваруваат со мајката на својот сопруг. Хороскопот открива во кои знаци најчесто се раѓаат такви мажи:

БИК

Мажите Бикови ги гледаат своите мајки како хероини. Најчесто се разгалени од мајките и уживаат во таквиот третман и како возрасни. Не сакаат да им се спротивставуваат, а ѕвездите велат дека често се чувствуваат безначајно покрај нив. Многумина не сакаат да признаат, но Биковите дозволуваат секогаш да биде како што ќе каже мама.

РАК

Ракот сака да разговара со мајка си и често се случува тоа да го прави многу повеќе отколку со сопругата. Сака да разменува пораки со неа, а мајката Рак секогаш знае сè за нејзиниот син: како ги поминува деновите, што mu се случува на работа и што му пречи или не му пречи во бракот. Ракот ги сака мудрите совети на мајка си и му е важно таа да биде добро информирана во изборот на партнерка.

ДЕВИЦА

Ако сте во врска со некој роден во знакот Девица, ќе видите дека секоја одлука што ќе ја донесе вашиот сопруг мора да ја вклучува и мајка му. Мажот Девица сака мајка му да знае сè, а нејзиното одобрување му е најважно. Во тоа не гледа ништо спорно, а ако некоја жена само помисли дека мајка му е проблем, ќе добие драма од мажот Девица.

Тагови
реклама

Како Американците го „украдоа“ најнапредниот советски хеликоптер?

Read more

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Read more

Што значи кога ви игра окото и дали може да биде сериозно предупредување?

Read more

Што да јадете за здрав црн дроб?

Read more

Живот

Бонтон vs обичаи: Дали на гости треба да се соблекуваат чевлите?

Read more

Кои хороскопски знаци ги очекува невидена среќа и пари во април?

Read more

Почнува сезоната на алергија на полен - совети како да ги ублажите симптомите

Read more

Зошто пролетта долго време не доаѓа на 21 март?

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Што треба да правите на секој тренинг за подобри резултати?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како звучеле јазиците на Викинзите, Ацтеките, Египќаните, Римјаните...?

Читај повеќе

Бонтон vs обичаи: Дали на гости треба да се соблекуваат чевлите?

Читај повеќе

Што да јадете за здрав црн дроб?

Читај повеќе

Што значи кога ви игра окото и дали може да биде сериозно предупредување?

Читај повеќе

Шест причини зошто леблебијата е една од најздравите намирници

Читај повеќе

Кои хороскопски знаци ги очекува невидена среќа и пари во април?

Читај повеќе

Како да направите домашна пица како вистински мајстор?

Читај повеќе

Инфлуенсерски сон: Дизајнерски чизми со Телетабиси чинат 2.500 долари

Читај повеќе