Во кој период од животот сексот е најдобар?

Дали претпоставувате во кој период од животот сексот е најдобар? Почитајте што велат научниците.

За сексот има безброј предрасуди и стереотипи. Тинејџерите имаат „најдобар“ секс, а сексот во средните години е „најздодевен“.

Меѓутоа, истражувањата го тврдат спротивното. Луѓето во 50-тите години имаат најдобар секс.

Во анкетата која ја спроведе Тројан учествува луѓе на возраст од 40 до 59 години.

Луѓето сметаат дека со текот на годините сексот станува сè помалку важен и сè поредок, вели д-р Робин Милхаусен.

Но резултатите го тврдат спротивното. Луѓето коишто учествувале во студијата велат дека последното сексуално искуство им предизвикало огромно задоволство и дека редовно водат љубов.

Дури 63% од нив велат дека се повеќе опуштени и експериментираат за разлика од пред 10 години.

Жените на 50-годишна возраст се одлучуваат да имаат секс со некој маж по првите три средби.

Според ова истражување, сексот во 50-тите трае околу 25 минути, а луѓето менуваат 3 пози. Најчестата поза е мисионерската.

реклама

Љубов и секс

Како ќе препознаете дека си имате работа со одличен љубовник?

Read more

Дали сум феминистка ако уживам во спенкинг?

Read more

Три грешки кои мажите ги прават за време на орален секс

Read more

Секс по 30-тата година: Четири работи кои никој не ги кажува

Read more

Магазин

Пријави недозволено паркиран автомобил и заработи пари, предлог на Градот Њујорк

Читај повеќе

Како ќе препознаете дека си имате работа со одличен љубовник?

Читај повеќе
  • filter

Храна која го чува вашиот имунитет во зима

Читај повеќе

Роналдо сподели анегдота за Марадона и неговите два рачни часовника

Читај повеќе
  • play_arrow

Како омилените „Пријатели“ би ја опишале оваа ужасна 2020?

Читај повеќе
  • play_arrow

Уметниците низ светот создаваат дела инспирирани од Марадона

Читај повеќе

Лесно и вкусно: Похувани палачинки со шунка и кашкавал

Читај повеќе

Тестирање треба да се направи два, три дена по појавата на првите симптоми

Читај повеќе

Италијанец пешачел 450 километри по кавга со сопругата

Читај повеќе