Во наградната игра на MOZZART 48 играчи освоија парични награди

Заврши големата наградна игра „Погоди го најдолгиот тикет“ која ја организираa Mozzart обложувалници, во период од 16 ноември до 27 декември. Секоја недела, играчите имаа можност да го погодат најдолгиот тикет и да освојат 1.000 евра! А, секој ден, играчите коишто погодија најголем број натпревари освоија по 100 евра!

„Нашите играчи секој пат со нетрпение ги очекуваат наградните игри кои ги организираме, особено оние кои што веќе ни прераснаа во традиција, како што се „Погоди го најдолгиот тикет“, „Погоди ја најголемата квота“ и „Наплати го најголемото промашување“. Ни претставува вистинско задоволство што овој пат наградивме дури 48 добитници, а ги повикуваме играчите да нè следат и во нареден период, бидејќи подготвуваме нови изненадувања. Честитки до сите добитници кои со одлични добивки ја заокружија 2021 година и го следеа нашиот слоган - Биди победник“. – изјавија од менаџментот на Mozzart.

За потсетување, во наградната игра „Погоди го најдолгиот тикет“ учествуваа добитните тикети, а во пресметка влегуваа натпреварите кои имаа квота од минимум 1,35. Сите настани на тикетот мораше да бидат спортски настани, условот не го исполнуваа системски тикети, како и тикетите за обложување во живо.

Во дополнителната наградна игра „Погоди најголем број натпревари“ играчите можеа да го наплатат своето најголемо промашување. Секој ден, најдолгиот недобитен тикет со најголем број на погодени натпревари добиваше парична награда од 100 евра, па така дури 42 добитници за својот најдолг недобитен тикет освоија по 100 евра. Сите добитници на дневни и неделни награди можете да ги погледнете на овој линк.

реклама

Што следи по омикрон и кога конечно ќе заврши пандемијата?

Read more

Надал се пласираше во четвртфинале, Ѓоковиќ дозна одлична вест

Read more

Од женски агол: Пет вистини за сексот кои никој не ви ги кажал

Read more

Чаша вода наутро на празен стомак? Да, само под еден услов

Read more

Промо

17 јануари 2022 - СРЕЌА во Нептун! Еден ден за попусти!

Read more

Виталиа споделува радост со здрави новогодишни подароци

Read more

Телевизорот 65U8GQ на Hisense ја доби престижната EISA награда доделена од водечки експерти во областа на електроника за широка потрошувачка

Read more

Во наградната игра на MOZZART 48 играчи освоија парични награди

Read more
 

Ново

Од женски агол: Пет вистини за сексот кои никој не ви ги кажал

Читај повеќе

Фит и во форма: Дали имате кондиција колку вашите врсници?

Читај повеќе

Трета, четврта, петта... Дали пречестото вакцинирање против ковид е штетно?

Читај повеќе

Чаша вода наутро на празен стомак? Да, само под еден услов

Читај повеќе
  • play_arrow

Новиот Роналдо: Пола Европа го сака 15-годишниот Ендрик

Читај повеќе

Која храна најмногу го стимулира растот на косата?

Читај повеќе

Дали е конечно откриено како се појавил живот на Земјата?

Читај повеќе

Кои се најпродаваните автомобили низ Европа?

Читај повеќе

Перез и Лапорта постигнаа „договор за ненапаѓање“

Читај повеќе