Во овој хороскопски знак се раѓаат најлошите шефови

Некои луѓе се одлични шефови и лидери, но нa некои едноставно не им оди од рака.

Да бидете добар шеф се подразбира да бидете подготвени за компромис, да се грижите за другите луѓе и да имате самоконтрола. Ако некој не ги поседува овие особини, никогаш нема да биде добар шеф.

Според астролозите, Водолиите се најлошите шефови, иако имаат вродени лидерски способности.

Можат да смислат нови идеи и концепти, но проблемот е тоа што тие имаат сосема поинакво мислење од другите луѓе и не знаат како да им ја пренесат нивната замисла.

Познати се по тоа што даваат сè од себе, а истото го очекуваат и од другите луѓе. Прекувремена работа, работа за викенд или на празници е нешто што го сметаат за нормално и сакаат така да се однесуваат и нивните вработени.

Исто така, доколку не им се допаѓа некој колега, ќе му зборуваат зад грб.

Читајте следно: Три хороскопски знаци во кои се раѓаат најдобрите шефови

реклама

Hejt SLOVEni, još ste živi? - видеото кое ја запали екс-ју

Read more

Пентагон: Снимките на НЛО од 2019 година се автентични

Read more

Постигнат договор за државјанствата, неизвесна работата на Собранието

Read more

Кој од „Friends“ заработил најмногу?

Read more

Живот

Hejt SLOVEni, još ste živi? - видеото кое ја запали екс-ју

Read more

Хари и Вилијам нема да стојат еден до друг на погребот на принцот Филип

Read more

Хороскопски знаци кои важат за најголеми авантуристи

Read more

Знаете ли што е гамофобија?

Read more
 

Магазин

Палачинките на Лав Толстој

Читај повеќе
  • play_arrow

Hejt SLOVEni, još ste živi? - видеото кое ја запали екс-ју

Читај повеќе

Четири ситуации кои се совршени за секс

Читај повеќе

Канадски пратеник заборави да ја исклучи камерата и се појави гол пред колегите

Читај повеќе
  • play_arrow

Вежби за грбни мускули и исправување на неправилно држење на телото

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе

Хари и Вилијам нема да стојат еден до друг на погребот на принцот Филип

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да согорувате повеќе калории додека спиете?

Читај повеќе

Како до здрави очи кај лицата со дијабет и во услови на COVID-19?

Читај повеќе