Во подготовка четврти и петти дел на „John Wick“

Филмското студио Lionsgate потврди дека акциониот „John Wick’ ќе добие петти дел.

Ова го соопшти директорот на студиото, Џон Фелтхајмер, кој истакна дека петтиот дел ќе се снима напоредно со четвртиот, чија премиера е планирана за 27 мај 2022 година.

Снимањето би требало да започне идната година, зависи од обврските на Киану Ривс. Првиот дел на филмот беше прикажан во 2014 година и заработи скоро 87 милиони долари, со буџет од 20 милиони долари.

Вториот дел беше прикажан во 2017 година и стана хит на бокс-офисот со заработка од 172 милиони долари. Тоа беше доволна причина Lionsgate да сними трето продолжение кое беше прикажано во 2019 година и ги надмина очекувањата. Филмот заработи 327 милиони долари.

Тоа беше добра причина за најава на четврти и петти дел од акционата драма за платен убиец кој се враќа во светот на криминалот, откако ќе почине жена му.

реклама

Викендот без ДДВ на 10, 11 и 12 октомври

Read more

Филипче: Разговараме сите во регионот да ги отвориме границите со исти правила за ПЦР тестовите

Read more

Возевме: Спуст по новата велопатека на Водно

Read more

Швајцарија на референдум гласа за слободното движење со ЕУ

Read more

Филм & ТВ

10 работи кои би сакале да ги видиме во 2. сезона од „The Mandalorian“

Read more

Ова се најдобрите крими филмови на сите времиња

Read more

Доделени наградите на 19. Синедејс

Read more

Marvel ги одложи премиерите за следната година

Read more

Сцена

  • play_arrow

10 работи кои би сакале да ги видиме во 2. сезона од „The Mandalorian“

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова се најдобрите крими филмови на сите времиња

Читај повеќе
  • filter

Доделени наградите на 19. Синедејс

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Џеј Ло и Малума со секси спот за песните „ Pa Ti + Lonely“

Читај повеќе

Marvel ги одложи премиерите за следната година

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Anabelle Comes Home“

Читај повеќе

Ќе се снима продолжение на славниот „The Passion of the Christ“

Читај повеќе

„Синеплекс“ повторно ги отвора киносалите

Читај повеќе
  • play_arrow

Втор трејлер за анимираната авантура „Over The Moon“

Читај повеќе