Во претстојната епизода конечно ќе се открие како The Simpsons ја предвидуваа иднината

Во претстојната епизода од анимираната серија „The Simpsons“ конечно ќе откријат како ја предвидуваат иднината.

Создадена од Мет Гронинг, серијата е во етерот повеќе од три децении, а за прв пат се емитуваше на 17 декември 1989 година, што ја прави најдолгата американска телевизиска серија во ударен термин.

Од предвидување на кризата на трошоците за живот во Обединетото Кралство до Доналд Трамп како претседател на САД, па дури и пандемијата на COVID-19, писателите на сценариото очигледно знаат нешто што ние не го знаеме.

Сценаристот и продуцент на серијата, Мет Селман, неодамна изјави за Deadline дека претстојната епизода од 34. сезона ќе открие сè.

Remote video URL

„Имаме уште една луда концепт епизода која објаснува како 'The Simpsons' ја знаат иднината. Тоа е концепт епизода со многу луди работи во неа, но објаснува како тие можат да ја предвидат иднината“, рече тој.

Зборувајќи за тоа како, после толку време, продуцентскиот тим успева да ја одржи серијата толку свежа, Селман рече: „Тоа е нашиот најголем креативен предизвик, да се погрижиме секоја епизода да биде единствена и посебна и да има нешто свежо да каже. За среќа, светот продолжува да испорачува работи што треба да се рефлектираат во огледалото на Спрингфилд. Затоа, тоа е благодарност до светот, но и светот треба да биде подобар. Немам проблем да ја повторам емотивната динамика“.

„Не можете само да ги вкрстувате емотивните семејни приказни затоа што веќе сте ги кажале тие емотивни семејни приказни. Но, мора да имате нешто ново да кажете за надворешниот свет или нов аспект од врската за да истражите што е поконкретно и поинтересно“, додаде тој.

Тагови
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more

Филм & ТВ

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Read more

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Read more

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Читај повеќе

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Читај повеќе
  • play_arrow

Шоу на Шакира на финалето од Копа Америка: Изведбата вклучуваше ВИ елементи

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледаше Бренда во првата епизода од „Беверли Хилс“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина Шенон Доерти, ѕвездата на „Беверли Хилс“

Читај повеќе
  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Читај повеќе