Во што жените најчесто грешат кога флертуваат?

Дали некогаш ви се случило да излезете со некого на состанок, убаво да си поминете, но потоа тој никогаш да не ви се јави?

Скоро и да нема жена која не минала низ ова искуство. За што всушност станува збор и кои се најчестите грешки кои жените ги прават при флертување?

Да, некои жени се родени за флерт, но други многу послабо се снаоѓаат на таа тема. Но, дури и на најдобрите може да им се случи некоја грешка.

Нејасни сигнали

Не е доволно само убаво да се облечете, ако јасно не му ставите до знаење дека ви се допаѓа тој нема да ви ги прочита мислите. Тоа може да го покажете со насмевка, случаен допир или заинтересирано слушање

Претерана самодоверба

Приказната за тоа како други мажи ви пеат под прозорец и чекаат во ред за да ве видат само ќе ги оддалечат момчето кое ви се допаѓа. Никој не сака луѓе кои постојано се фалат.

Премногу смеење

Кога сме кај смеењето, мажите сакаат кога жените се смеат на нивните шеги, но ако претерате ќе помислат дека глумите. Тоа ќе го доживеат како знак дека не се духовити.

Кога ќе им го повредите егото не може да очекувате да уживаат во флерт со вас.

Тагови
реклама

Иран заплени два грчки танкери како одговор на американската акција

Read more

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Read more

Порошенко ставен на „црната листа“, се обиде да ја напушти Украина

Read more

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Read more

Љубов и секс

Зошто добриот развод е подобар од лошиот брак?

Read more

Три работи кои го откриваат совршениот љубовник

Read more

Истражување: Луѓето со ова занимање се најдобри во секс

Read more

Кои промени се случуваат ако имате секс секој ден, цела година?

Read more
 

Магазин

Хороскопски знаци кои мразат некој да им се меша во животот

Читај повеќе

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Читај повеќе

Дали лаковите за нокти се безбедни за децата?

Читај повеќе

Зошто добриот развод е подобар од лошиот брак?

Читај повеќе

Кралицата Елизабета Втора слави 70 години на британскиот престол

Читај повеќе
  • play_arrow

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Читај повеќе

Помагаат за слабеење: Пет намирници богати со протеини

Читај повеќе

Како да ги отстраните жолтите дамки од пот на облеката?

Читај повеќе

Три работи кои го откриваат совршениот љубовник

Читај повеќе