Во Скопје 2.007 активни случаи, најмногу во Чаир

Вкупниот број на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 6.334, бројот на оздравени пациенти е 2.475, на починати е 302, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3.557. Најмногу активни случаи - 2.007 има во Скопје, соопшти Министерството за здравство.

Најмногу активни случаи има во Чаир- 435, следуваат Аеродром со 160 случаи, Бутел-155, Гази Баба-171, Центар – 139, Карпош – 157 случаи, следуваат Сарај – 153 случаи, Кисела Вода – 118 случаи, Ѓорче Петров – 115, а во Студеничани има 101 активен случај.

Активни случаи има и во Шуто Оризари – 81, Арачиново – 53, Илинден – 33, Петровец – 19 случаи, Чучер Сандево – 17, Сопиште – 12 и Зелениково 2 случаи.

реклама

Не може да ги надмудрите луѓето родени во овие 3 хороскопски знаци

Read more

Казна затвор 19 години за Ангела Ѓорѓиевска за убиството на Пино

Read more

Се самоуби внукот на Елвис Присли, Бенџамин Кео

Read more

Гејтс: Лекот и вакцините треба да бидат достапни за сите, не само за богатите

Read more

Македонија

Усвоени здравствените протоколи за работа на плажите и базените

Read more

МЗ: Денеска 6 лица даруваа крвна плазма, досега се обезбедени 52 единици за третман на пациенти

Read more

До 15 часот гласале 340 лица со COVID-19 и во самоизолација

Read more

Чаир со над 300 активни случаи на заразени со коронавирус

Read more

Вести

Усвоени здравствените протоколи за работа на плажите и базените

Читај повеќе

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Читај повеќе

МЗ: Денеска 6 лица даруваа крвна плазма, досега се обезбедени 52 единици за третман на пациенти

Читај повеќе

СЗО: Кризата со коронавирусот може да се продлабочи

Читај повеќе

До 15 часот гласале 340 лица со COVID-19 и во самоизолација

Читај повеќе

Двајца мигранти држеле во заложништво други 19 мигранти во Ваксинце

Читај повеќе

Косово воведе задолжителен тест за COVID-19 за граѓаните на Северна Македонија, БиХ и Црна Гора

Читај повеќе

Чаир со над 300 активни случаи на заразени со коронавирус

Читај повеќе

Нови 88 случаи на COVID-19, најмногу во Скопје

Читај повеќе