Во Скопје 24 новозаразени, најмногу од Сарај и од Бутел

Скопје, 28 мај 2020 (МИА) – Од вкупно дијагностицираните нови 38 случаи со COVID-19, според денеска објавените податоци, 24 се од Скопје.

 

Во последните 24 часа направени се 560 тестирања, а регистрирани се 38 нови случаи на COVID-19. Од нив, 24 се во Скопје.

Како што информираа за МИА од Министерството за здравство, согласно податоците од Институтот за јавно здравје заболените во Скопје се од следните општини: Бутел-4, Сарај-7, Чаир-3, Аеродром-3,Студеничани-2, Гази Баба-1, Шуто Оризари-2, Кисела Вода-1 и Карпош-1.

Досега во земјата се направени вкупно 27.023 тестирања.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more

Споредба на Хрватска и Србија

Read more

Филипче: Повеќе од 20 дена со стабилен број на хоспитализирани пациенти

Read more

Македонија

Сончево со локална облачност, температурата до 35 степени

Read more

Кекеновски: Онака како што избега, така ќе го вратиме бегалецот од Будимпешта

Read more

Мицковски: Одзивот можеби нема да биде висок, но ќе биде кредибилен за идна Влада

Read more

Мисајловски: Плата од 36.000 денари за наставниците од основното и средното образование

Read more

Вести

Гутереш: Латинска Америка и Карибите се новата „жешка точка“ во пандемијата

Читај повеќе

Сончево со локална облачност, температурата до 35 степени

Читај повеќе

Почнаа мирни собири низ Србија, Вучиќ не се плаши

Читај повеќе

Кекеновски: Онака како што избега, така ќе го вратиме бегалецот од Будимпешта

Читај повеќе

Мицковски: Одзивот можеби нема да биде висок, но ќе биде кредибилен за идна Влада

Читај повеќе

Мисајловски: Плата од 36.000 денари за наставниците од основното и средното образование

Читај повеќе

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Читај повеќе

Градоначалникот на Сеул е најден мртов

Читај повеќе

Филипче: Повеќе од 20 дена со стабилен број на хоспитализирани пациенти

Читај повеќе