Македонија

Во следните два дена облачно и ветровито

26. мај 2019 - 12:11 | МИА

Променливо облачно време со сончеви периоди и со умерен до засилен ветер од југоисточен и јужен правец ќе преовладува утре и во вторник.

Во попладневните часови ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи.

Како што соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), преодно стабилизирање ќе има во среда, а од четврток попладне под влијание на влажен бран нестабилно со пороен дожд и грмежи ќе биде

на повеќе места.

Утринските температури ќе се движат од 6 до 15 степени, а дневните од 16 до 31 степен.

Коментирај