Во сообраќајката на Водњанска во Скопје со повреди завршија 7 лица

Седум лица се повредени во тешката сообраќајна несреќа која синоќа се случи на улица „Водњанска“, пред влезот на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“.

Од МВР денеска излегоа со подетални информации за сообраќајката во која учествувале 4 автомобили, од кои два биле паркирани.

„Сообраќајната несреќа се случила помеѓу автомобил BMW со скопски регистарски ознаки управуван од М.М. (45) од Скопје, автомобил Audi со скопски регистарски ознаки управуван од Н.Р. (40) од Скопје, и две паркирани патнички возила Golf и Mercedes, двете со скопски регистарски ознаки“, велат од МВР.

Во незгодата со телесни повреди се здобиле 7 лица, а извршен бил увид од увидна екипа на СВР Скопје.

Тагови
реклама

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more
Брзи и лесни летни рецепти

Готвење за двајца: Брзи и лесни летни рецепти

Read more

Грешки во готвењето што го расипуваат вкусот на полнетите пиперки

Read more

Хроника

Исчезнаа седум Непалци кои работеле во скопски фирми

Read more

Петмина осомничени за насилство во дворот на Клинички

Read more

Тешко повредена скопјанка при судир меѓу мотоцикл и електричен тротинет

Read more

Возило падна во провалија длабока 200 метри на Галичица, две лица загинаа

Read more
 

Вести

Реакции на новиот договор меѓу Путин и Ким: НАТО е загрижена, САД молчат

Читај повеќе

ЕУ го договори 14-тиот пакет санкции против Русија

Читај повеќе

Во која ЕУ земја се највисоки трошоците на домаќинствата?

Читај повеќе

Левица: Дали велешкото езеро е пред еколошка катастрофа?

Читај повеќе

Бомбашки напад во Црна Гора, убиени двајца припадници на мафијашки клан

Читај повеќе

Сè повеќе повици за присуство на змии во Македонија, ЦУК со апел за внимателно движење во природа

Читај повеќе

Доларот слабее трет ден по ред

Читај повеќе

Европските конзервативци станаа третата најсилна група во ЕУ парламентот

Читај повеќе

Исчезнаа седум Непалци кои работеле во скопски фирми

Читај повеќе