ЛЕТНИ ОЛИМПИСКИ ИГРИ ТОКИО 2020

Во Токио сите ќе гледаат во неа: Најубавата спортистка во светот

Дарја Клишина е руска атлетичарка и спортистка со врвни резултати, но особено големо внимание предизвикува и поради нејзината убавина.

Прогласена е за најсексапилна спортистка во Русија во 2010 година, а во 202о година беше и на листата најубави спортистки на Летните олимписки игри во Токио.

За разлика од останатите спортистки, кои не се двоумат да објават провокативни фотографии на Instagram, Дарја тоа не го прави. И ако објави фотографии од секојдневниот живот, тоа го прави пристојно, облечена во стилски комбинации, во костими за капење без провокативни пози, туку со шарм и стил.

Во последно време објавува фотографии од Атланта, каде се подготвува за Олимписките игри во Токио.

Пред неколку години русокосата убавица призна дека имала многу непристојни понуди во текот на кариерата, од кои посебно се истакнува онаа за 200.000 евра да го напушти спортот и да стане деловна придружничка.

„Навистина првпат во животот се сретнав со таква понуда. Мојата реакција беше брза и кратка, не сум заинтересирана“, откри Клишина.

Таа вели дека ниту еден момент не се двоумела во врска со понудата, бидејќи доволно се почитува себеси.

реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Read more

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Останати спортови

Георгиевски попладнево се враќа во земјата со олимпискиот медал

Read more

Рекорден број на заразени на ЛОИ во Токио, двајца хoспитализирани

Read more

Утре е дочекот на олимпискиот херој, Дејан повика на заедничка прослава

Read more

Тренерите на Георгиевски се откажаа од наградатa, побараа да му биде доделена на Дејан

Read more
 

Спорт

Ѓоковиќ експресно во полуфиналето на ЛОИ

Читај повеќе
  • play_arrow

Кристијан Ериксен се враќа во Интер на прегледи

Читај повеќе

Георгиевски попладнево се враќа во земјата со олимпискиот медал

Читај повеќе

Новата НБА сезона стартува на 19 октомври

Читај повеќе

Рекорден број на заразени на ЛОИ во Токио, двајца хoспитализирани

Читај повеќе

Македонските јуниорки катастрофално поразени од Словенија

Читај повеќе

Утре е дочекот на олимпискиот херој, Дејан повика на заедничка прослава

Читај повеќе

Тренерите на Георгиевски се откажаа од наградатa, побараа да му биде доделена на Дејан

Читај повеќе

Ѓоковиќ го комплетира списокот со четвртфиналисти во Токио

Читај повеќе