Во Тотенхем е тесно, ПСЖ почна преговори за Деле Али

Францускиот шампион Пари Сен Жермен започна разговори за играчот за врска на Тотенхем Деле Али, објавуваат британски медиуми.

Жозе Мурињо го замени англискиот репрезентативец на паузата од мечот со Евертон, а потоа го остави надвор од тимот за средбите со Локомотив (Пловдив) и денешниот натпревар со Саутемптон.

URL

Во меѓувреме, Тотенхем го понуди Али во зделката за Гарет Бејл и Серхио Регилон. Сепак, Реал Мадрид не сакаше да го земе играчот за врска.

URL

Пред денешниот натпревар, Мурињо даде интересно објаснување за фактот дека Али не е во групата.

„Имаме доста голем состав. Имаме премногу играчи на некои позиции и некои од нив ја плаќаат цената за тоа“, рече Мурињо.

URL
реклама

Хороскопски знаци кои важат за најдобри во секс

Read more

Вакцината нема да биде семоќна, маски ќе носиме со години

Read more

Шест ритуали што жените задолжително ги прават пред да имаат секс

Read more

Видео од деветгодишниот Хабиб во борба со мечка го одушеви интернетот

Read more

Фудбал

Хаос во Реџана, дури 21 фудбалер заразен со COVID-19

Read more

Мурињо: Судиите се луѓе и грешат, но ВАР грешки не прифаќам

Read more

Иско распали по Зидан: Ме става во игра во 80-та минута

Read more

Проблеми за Милан пред вечерашното дерби: Донарума и Хауге позитивни

Read more

Спорт

Хаос во Реџана, дури 21 фудбалер заразен со COVID-19

Читај повеќе

Мурињо: Судиите се луѓе и грешат, но ВАР грешки не прифаќам

Читај повеќе

Ф1 го подготви прелиминарниот календар на трки за 2021

Читај повеќе

Иско распали по Зидан: Ме става во игра во 80-та минута

Читај повеќе

Проблеми за Милан пред вечерашното дерби: Донарума и Хауге позитивни

Читај повеќе
  • play_arrow

Пирло: На Јувентус не му треба шлаканица за да се разбуди

Читај повеќе
  • play_arrow

Колку заработи Нурмагомедов по победата над Гејџи?

Читај повеќе

Кристијано Роналдо под истрага, му се заканува казна

Читај повеќе
  • play_arrow

Видео од деветгодишниот Хабиб во борба со мечка го одушеви интернетот

Читај повеќе