НАГРАДНА ИГРА НА ПОДРАВКА

Во жарот на летото со Talianetta до супер парични награди

Летото повторно мириса на награди! Во жарот на летото навистина ни годат Talinatetta од Подравка, лесни тестенини и рижота кои се со богат вкус за максимално уживање, a со минимален напор во кујната. За вистински летен оброк, секако во зависност од мотивацијата и времето на располагање, вашите омилени тестенини и рижота Talianetta од Подравка подгответе ги според упатството или на нов и имагинативен начин – со додаток на различни хранливи намирници или со прилог од свежа салата. 

Нашата препорака за ова лето е помалку време во кујната, а повеќе време за уживање во убавото лето. А, рецептот за интересно лето звучи вака: одете до блискиот маркет и купете 2 пакувања Talianetta (тестенини или рижота) и зачувајте ја фискалната сметка. Фотографирајте ја сметката, па потоа отворете ја страницата talianetta.mk. Прикачете ја фотографијата од сметката и заедно со пополнетиот онлајн формулар со вашите лични податоци, и испратете ја. На овој начин учествувате во големата наградна игра „Во жарот на летото со Тalianetta“. 

Вкупниот награден фонд изнесува 150.000 денари, односно прва награда – 60.000 денари, втора награда – 30.000 денари и останатите десет награди - по 6.000 денари. Награднатa игра на Подравка ќе се одржи во периодот од 10.07.2020 до 31.08.2020 година преку веб-сајтот www.talianetta.mk.  

Што чекаш? Трк по своите Talianetta и подготви се за релаксирано лето по твоја мерка!

реклама

Што треба да правите по секое вежбање за да стопите двојно повеќе масни наслаги?

Read more

Бил Гејтс: Пандемијата за богатиот свет ќе заврши до 2021, за другите подоцна

Read more

Пет најчести лаги кои жените ги кажуваат за сексот

Read more

УФЦ нокаут како на Зангиеф од Street Fighter

Read more

Промо

Време е за големи попусти, време е за чистка. Дали сте подготвени за Garage Sale?

Read more

Зошто да се одлучите за премиум систем за греење и ладење?

Read more

Заедно може да направиме да биде подобро – Нова кампања на Скопско

Read more

Мoj dm. Мoe место за сè што ми треба!

Read more

Ново

Македонските претставници во Лига Европа ги дознаа противниците

Читај повеќе

Поскапува мазутот, цените на бензините и дизелот остануваат исти

Читај повеќе

Не се исцрпени ни половина од субвенциите за набавка на инвертери

Читај повеќе
  • play_arrow

Што да гледате на Netflix следнава недела?

Читај повеќе

Нухиу ги потпиша актите за двојазични полициски амблеми

Читај повеќе

Зошто некои луѓе минуваат со полесни симптоми, а други се борат за живот?

Читај повеќе

Слатка одмазда: Лајк од Манџукиќ за отказот на Сари

Читај повеќе

УХМР: Нестабилно време и во наредните денови

Читај повеќе

Пет најчести лаги кои жените ги кажуваат за сексот

Читај повеќе