Водич за почетници: Како да ја користите платформата за графички дизајн Canva?

Howfinity имаат нов туторијал, овојпат за тоа како да се користи платформата за графички дизајн Canva.

Платформата е многу лесна за користење, а достапна е на компјутер и како мобилна апликација за iOS и Android.

реклама

Интернет

Дали е возможно да откриете кој ви го гледа профилот на Instagram?

Read more

Проверете дали сте дел од FLoC експериментот на Google

Read more

Паднаа Facebook и Instagram, дали забележавте проблеми?

Read more

Закерберг под притисок за планираниот „Instagram за деца“

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како да го продолжите векот на батеријата на вашиот iPhone?

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за новата драма на Netflix - „Ferry“

Read more
play_arrow

Тајмлапс: Ефектите од климатските промени од 1984 година до денес

Read more
play_arrow

Прв трејлер за „12 Mighty Orphans“

Read more
play_arrow

Вежби за грбни мускули и исправување на неправилно држење на телото

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Како да согорувате повеќе калории додека спиете?

Read more
play_arrow

Видеоиграта „F1 2021“ наскоро пристигнува на PlayStation, Xbox и PC

Read more
play_arrow

Како би изгледал трејлер за Македонија на ЕУРО

Read more
play_arrow

Што кога би можеле да ја сретнете помладата верзија на себе?

Read more
play_arrow

15-минутен боксерски кардио тренинг за топење калории

Read more
play_arrow

Погледнете го вториот трејлер за „Fast and Furious 9“

Read more