Водич за секстинг: Што треба да знаете кога испраќате секси пораки?

Ако сте решени да испраќате секси пораки до личноста која ви се допаѓа, важно е да ги изберете вистинското време, место и начин. Сепак, треба да знаете дека постојат два вида секстинг, оној кој се смета како вознемирување и оној кој за цел има да ја возбуди саканата личност.

Во денешно време сексот веќе не е табу тема, а комуникацијата со секси пораки некако се вовлече во нашето секојдневие. Испраќање разголени слики, видеа и пораки со експлицитна содржина може да биде возбудливо, но важно е да почитувате одредени правила.

Со помош на овие совети лесно ќе ја совладате техниката за испраќање секси пораки.

Планирајте го времето за секстинг

Исто како и класичниот секс, и секстингот бара од вас да испланирате кога ќе му се посветите. На овој начин ќе знаете кога да му испратите секси слики од вашите гради на партнерот, за да го возбудите. Не би сакале да го направите тоа додека е тој на деловен состанок, нели? Затоа договорете се за некоја тајна шифра која ќе ви биде знак на двајцата дека е идеално време за мала авантура.

Предиграта не смее да изостане

Иако самиот секстинг може да се смета за предигра, и тој самиот може да има мала предигра. Така, за почеток навестете кој вид на долна облека го имате на себе и прашајте го во што е облечен моментално. Опишете му како лежите во кревет и го замислувате покрај себе. Не се брзајте, препуштете се на вашиот секси разговор и уживајте.

Кажете му со какви секс играчки сакате да си играте

Без разлика дали само му испраќате пораки или фотографии, задолжително споделете со партнерот со кои секс играчки си играте. Не треба да му набројувате што имате од колекцијата, туку кажете му каде и како ја користите истата. Може да му испратите фотографија од играчките наредени на креветот и да го прашате со која сака да си поиграте.

Преминете на главната работа

Ако добро сте ги одработиле претходните чекори, овој не треба да биде тежок. Бидете директни и кажете му точно што да направи. Не комплицирајте и бидете јасни. Ако и вам ви е првпат, не е лошо малку да се охрабрите и себеси и него. На крајот истакнете дека супер сте си поминале заедно.

реклама

iPhone 14 Pro „растури“ на тестот за квалитет на камерата

Read more

Што кралот Чарлс јаде за појадок?

Read more

Руски астролог открива кои три хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во 2023 година

Read more

Флојд Мејведер доби доживотна забрана да купува во Bugatti 

Read more

Љубов и секс

Колку сантиметри си додаваат мажите кога лажат за должината на пенисот?

Read more
Како најлесно да ги преболите бившите?

Како најлесно да ги преболите бившите?

Read more

Прашања што ќе ви покажат дали сте со вистинскиот партнер

Read more

Пет машки тајни за сексот кои секоја жена мора да ги знае

Read more
 

Магазин

  • filter

Ѕирнете во луксузниот стан на Џенифер Лоренс во Њујорк

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите вежби за цврсти раце и грбни мускули

Читај повеќе

Зошто мајките во Холандија се најсреќни?

Читај повеќе
  • filter

Норвешка убавица: Фрида Асен

Читај повеќе

Научна метода како да го заспиете бебето за 13 минути

Читај повеќе

Кој зеленчук е здраво да го јадете свеж, а кој зготвен?

Читај повеќе

Како да спречите главоболка предизвикана од промени на времето?

Читај повеќе
  • play_arrow

Што кралот Чарлс јаде за појадок?

Читај повеќе

Колку сантиметри си додаваат мажите кога лажат за должината на пенисот?

Читај повеќе