Водителка покажа среден прст во живо

Мерјам Мошири, водителка на BBC, не беше свесна дека е во живо во програма, па ѝ покажа среден прст на милионската публика во телевизиската програма вчера на пладне.

Мошири имаше гаф пред камерите во живо откако заврши познатото музичко одбројување на програмата.

Штом сфати дека програмата се емитува во живо, една од главните водителки на мрежата BBC веднаш стана сериозна и почна да чита вест за Борис Џонсон.

„Во живо од Лондон, ова е BBC News“, рече таа.

 

Гледачите веднаш реагираа на социјалните мрежи. Некои ја критикуваа поради недоволната професионалност, додека други, мислејќи на тоа што покажа среден прст, се пошегуваа дека „и тие го мислат истото за својата работа“.

Мошири беше главна тема и во британските медиуми во септември - тогаш ја прочита веста за ретка сина Супермесечина, а кога фотографијата од Месечината не се појави на екранот, водителката ги насмеа гледачите со нејзиниот урнебесен импровизиран приказ на истата.

„Многу ми е жал, немам фотографија да ви покажам“, им рече Мошири на гледачите додека ги креваше рацете во круг за да ја претстави полната Месечина.

реклама

Најточниот хороскоп за март: Кој знак сте во Словенскиот зодијак?

Read more

Карлсон: Американски шпиони ме следеа низ Москва, се сретнав и со Сноуден

Read more

Балканот е во мапата за „Руски свет“

Read more

Кога предозирањето со витамин Д може да биде фатално?

Read more

Чек дис аут

Јапонија е пример како треба да се однесуваме со дрвјата во градовите

Read more

Мачорот ме лиже, да го лизнам и јас да види како е

Read more

„Златна крвна група“ – ја имаат помалку од 50 луѓе во светот

Read more

Колку луѓе се родени на 29 февруари?

Read more
 

Магазин

Најточниот хороскоп за март: Кој знак сте во Словенскиот зодијак?

Читај повеќе

Зошто често се будите уморни?

Читај повеќе

Кога предозирањето со витамин Д може да биде фатално?

Читај повеќе

Главната грешка на нежното родителство што ја прават многу родители

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали седите правилно кога работите на компјутер?

Читај повеќе

Колку долго треба да трае тренингот ако можете да вежбате само за време на викендите?

Читај повеќе

Брз рецепт за песто паста со 5 состојки

Читај повеќе

Јапонија е пример како треба да се однесуваме со дрвјата во градовите

Читај повеќе

Повеќе од милијарда луѓе се дебели, зголемена е и стапката на дебелина кај децата

Читај повеќе