ЗИМСКИ ТРАНСФЕР ПЕРИОД 2020

Војдан Стојановски премина во Гравлин-Данкерк

Македонскиот капитен за кратко време направи промена и од еден француски клуб премина во друг.

Бекот Војдан Стојановски нема повеќе да настапува за тимот на Елан Беарне. По само два месеца играње за тимот кој порано беше познат како По Ортез, Војдан потпиша за Гравлин-Данкерк кој се наоѓа на другиот крај на Франција. Добрите игри во француската лига му донесоа подобра понуда.

На неговиот нов тим не му оди добро и по 18 натпревари има скор од само 5 победи и 13 порази од кои 9 во активна низа. Капитенот на македонската репрезентација треба да му помогне на тимот близу белгиската граница да избори опстанок во најквалитетната француска лига.

Стојановски потпиша договор до крајот на сезоната, а за евентуално продолжување на соработката ќе зависи токму од пласманот на Гравлин-Данкерк, односно дали ќе избори опстанок. Тој на новиот тим ќе му се приклучи на 20-ти овој месец.

реклама

Кошарка

Мајами поведе со 2:0 во финалето на Истокот против Бостон

Read more

Лејкерс ја менуваат стратегијата поради Јокиќ

Read more

НБА ја прогласи идеалната петорка за сезоната 2019/20

Read more

Јокиќ и Мареј го надминаа достигнувањето на Џордан

Read more

Спорт

ГП во Монца е најдобра трка сезонава според фановите

Читај повеќе

Игуаин потпиша за Интер Мајами

Читај повеќе

Ако Шкендија приреди чудо со Тотенхем, ќе има полесна задача во плеј-офот

Читај повеќе
  • play_arrow

Фернандеш е играч на сезоната во Манчестер Јунајтед

Читај повеќе

Хамес преминал бесплатно во Евертон

Читај повеќе

Осака се повлекува од Ролан Гарос

Читај повеќе
  • play_arrow

Медиумите во Англија го критикуваа Тотенхем

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајами поведе со 2:0 во финалето на Истокот против Бостон

Читај повеќе

Сите резултати од 2. квалификациско коло од Лига Европа

Читај повеќе