Војна на фановите: Селена за 24 часа доби 2 милиона следбеници на Instagram

Селена Гомес неодамна стана најследената жена на Instagram со 387 милиони следбеници, а во изминатите 24 часа доби уште 2 милиона. Меѓутоа, се чини дека тоа е резултат на војната на фановите и лавината која почна од друга социјална мрежа - TikTok.

Пеачката и глумица се најде во средина на драмата откако наизглед беше исмејувана од Кајли Џенер и Хејли Бибер (сопруга на нејзиното поранешно момче Џастин Бибер).

Имено, Гомес објави снимка за нејзините веѓи, а набрзо следуваа објави на Кајли и Хејли во кои ја исмејуваа. Тоа не им се допадна на корисниците на друштвените мрежи, особено не на оние на TikTok.

URL

Всушност, токму на денот на спорната објава на Кајли Џенер, Селена од неа го презеде првото место по број на следбеници, а целата ситуација создаде „војна на фанови“.

@fuzzyhatsfuzzyhats

Selena Gomez Hailey Bieber Mean girls

♬ original sound - Fuzzyhatsfuzzyhats

Исто така, излегоа и стари видео-снимки на кои Хејли ја прозива Селена, а на кои и самата пејачка своевремено одговори.

Среде целата драма, Селена најави дека ќе направи пауза во користењето на Instagram, додека Кајли мораше да се брани дека споменатата објава не се однесувала на пејачката. Тоа многу не ѝ помогна.

реклама

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Read more

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Read more

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Read more

Огромни резерви на гас и нафта откриени во Тунис и Либија

Read more

Музика

Маж провалувал во вилата на Ријана, сакал да ја запроси

Read more

Џеј Ло позираше гола во реклама за моден бренд

Read more

Првпат по 35 години се продадоа повеќе грамофонски плочи од ЦД-а

Read more

Брано од Dubioza kolektiv демонстрира како звучат питите

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Кортни Кокс ги зачисти ѕвездите на Патеката на славните

Читај повеќе

Маж провалувал во вилата на Ријана, сакал да ја запроси

Читај повеќе
  • filter

Селена Гомес во венчаница на улиците на Њујорк

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв трејлер за новиот филм на Џеки Чен

Читај повеќе

Џеј Ло позираше гола во реклама за моден бренд

Читај повеќе

The Simpsons враќаат озлогласен лик од првата сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Први снимки од снимањето на 6. сезона на The Crown

Читај повеќе
  • play_arrow

КАЈГАНА ПРЕПОРАКА: Зошто треба да ја гледате серијата You на Netflix?

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за The Night Agent

Читај повеќе