Volkswagen го најави Nivus – новото урбано coupe

Како што се ближи официјалната премиера на Volkswagen Nivus, така германската компанија сè почесто објавува тизери кои откриваат детали за најновиот модел. Во оваа последна објава на Volkswagen е прикажан кросоверот купе со новото лого VW кое го краси предниот и задниот дел.

Новиот кросовер нема да отстапи од дизајнерскиот јазик на VW. Него ќе го придвижува 1.0-литарскиот TSI мотор. Автомобилот ќе биде 6-степен автоматик со мотор од 126 коњски сили, а со 6-степен мануелен менувач ќе има мотор од 114 коњски сили.

Продажбата ќе започне во 2021 година.

реклама

Авто новости

Mazda ја претстави „тројката“ која развива 250 КС

Read more

Suzuki Across или Toyota RAV4?

Read more

Луксуз и комфор: Bentley го претстави освежениот Bentayga

Read more

Volkswagen го освежи својот најпродаван SUV

Read more

Нови видеа

play_arrow

13-годишно девојче зборува 20 јазици

Read more
play_arrow

Dior уште еднаш покажа зошто е модна куќа без конкуренција

Read more
play_arrow

Седум грешки поради кои не ви се зголемува мускулната маса

Read more
play_arrow

Како изгледа тестирањето за COVID-19 на грчката граница со Бугарија?

Read more
play_arrow

Црвената Месечина им го разубави 4 Јули на Американците

Read more
play_arrow

Златните момчиња: Ова е тимот кој секој би сакал да го менаџира

Read more
play_arrow

10 финти поради кои се навлекуваме на видеоигри

Read more
play_arrow

Зошто мажите почнуваат да се дебелеат после 30-тата година?

Read more
play_arrow

Што треба да јадете пред и по вежбање?

Read more
play_arrow

Како Маркус Рашфорд стана британски национален херој?

Read more
play_arrow

COVID-19: Што ќе се случи со светската економија?

Read more
play_arrow

Четири освежителни пијалаци идеални за летово

Read more